Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2013-10-15
Ekorozwój polskich przedsiębiorstw

- nowe impulsy rodem z Pszczyny!

 

Tradycyjne, bo już III spotkanie Liderów Ochrony Środowiska odbyło się 25.09.2013r. w siedzibie firmy Team Prevent Poland w Pszczynie. Tematem przewodnim było ”Ekozarządzanie marką odpowiedzialnej firmy – wpływ zmian aspektów środowiskowych na doskonalenie systemu zarządzania środowiskowego”.

Na Forum przedstawione zostały szczegółowe wymagania dotyczące aspektów środowiskowych wg normy PN-EN ISO 14001 oraz dla porównania unijny instrument  wprowadzony w życie  Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Europy – system EMAS.

Pani Alicja Górska oraz Pan Łukasz Górski, wieloletni praktycy w zakresie ochrony środowiska w firmie Nemak Poland Sp. z o.o. produkującej odlewy części samochodowych dla przemysłu samochodowego na całym świecie, przedstawili na przykładzie tejże firmy sposoby na ograniczanie strat płynu hydraulicznego oraz sprężonego powietrza w parku maszynowym. Dzięki przemyślanym działaniom i reakcji działu ochrony środowiska firmie Nemak udało się zaoszczędzić kilka milionów złotych rocznie.

Równie praktycznie zostały przedstawione sposoby walki z hałasem, które korzystnie wpłynęły na otoczenie wewnętrzne i zewnętrzne firmy. Działania na rzecz ochrony środowiska obok poprawy wizerunku firmy przynoszą bardzo wymierne korzyści i wpływają pozytywnie na wynik finansowy firmy. Trzeba tylko chcieć i wiedzieć „jak”. Właśnie wymiana wiedzy dotyczącej tego „jak” jest celem naszych spotkań.

Praktyka to element wiarygodności i istota pracy każdego z nas. To właśnie od praktyków chcemy słuchać porad, dlatego że są możliwe do zrealizowania i do nas najbardziej przemawiają. Forum Liderów Ochrony Środowiska to spotkanie praktyków, którzy dzielą się swoją pasją, doświadczeniem i wiedzą na temat prawnych aspektów ochrony środowiska. Tutaj każdy ma szansę powiedzieć swoje zdanie, zadać pytanie czy też poradzić się specjalisty w wybranym temacie.

Każde spotkanie jest dla uczestników pozytywnym przeżyciem i daje możliwość intensywnej wymiany doświadczeń. Wiedza i doświadczenie oraz sposób w jaki odbywa się ich wymiana powoduje, że uczestnicy i organizatorzy spotkań FLOŚ, po każdym takim spotkaniu z jeszcze większym entuzjazmem i zapałem realizują zadania związane z tematyką ochrony środowiska, ekozarządzaniem oraz rozwojem firm.

Liderów Ochrony Środowiska przybywa. Do tej pory mieliśmy przyjemność gościć na naszych spotkaniach firmy takie jak: Nemak Poland Sp. z o.o.; Huhtamaki Foodserwice Poland Sp. z o.o.; Geo Globe Polska Sp. z o.o.; Elplast + Sp. z o.o.; Elwo S.A.; Zakład Produkcji Sprzętu Oświetleniowego „ROSA” Stanisław Rosa; Arcelor Mittal Poland S.A.; Baterpol S.A.; Stora Enso Poland S.A.; Grupa Żywiec S.A.; Electropoli-Galwanotechnika Sp. z o.o.; Fabryka Pił i Narzędzi "WAPIENICA" Spółka z o.o.; Linde Gaz Polska Sp. z o.o.; Nadwiślańska Spółka Energetyczna Sp. z o.o.; Andoria-Mot Sp. z o.o.; HEWALEX Sp. z o.o. Spółka komandytowa; Eaton Automotive Systems. Sp. z o.o.; Walcownia Metali Nieżelaznych "ŁABĘDY" S.A.; Polskapresse Sp. z o.o.; PPG Polifarb Cieszyn S.A.; Metalpol Węgierska Górka Sp. z o.o.; Korea Fuel-Tech Poland Sp.z o.o.; BELOS-PLP S.A.

 Liczymy, że grono Liderów Ochrony Środowiska z każdym spotkaniem będzie się powiększać. Gorąco zachęcamy do udziału w kolejnym IV Forum.

 

Proponujemy Państwu do wyboru następującą tematykę:

1. Green Lean Manufacturing – praktyczne sposoby ograniczania wpływów na środowisko. Korzyści ekonomiczne z minimalizacji strat w ramach efektywnego systemu zarządzania środowiska.

2. Jak jesteśmy przygotowani do wdrożenia nowych obowiązków wynikających z projektowanych zmian w Prawie Ochrony Środowiska od stycznia 2014r.

Jesteśmy także otwarci na Państwa propozycje tematów kolejnych edycji FLOŚ.

Gorąco zapraszamy do udziału w Forum. Z naszej strony możemy obiecać, że znowu będzie ciekawie i inspirująco.

 

Z poważaniem

Organizator FLOŚ

Team Prevent Poland Sp. z o.o.

Autor:
Team Prevent Poland Sp. z o.o.
Źródło:
własne
Dodał:
SQD Alliance Sp. z o. o.

Czytaj także