Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2018-12-05
Jak kupować taniej?

Zapewne nieraz przychodziło wam w aptece zostawić ogromne sumy. Niektórzy tego typu zakupy muszą robić regularnie, ale wystarczy drobna niedyspozycja czy też okresowa infekcja, które mocno odbijają się na portfelu. Warto więc zastanowić się, jak robić zakupy taniej, a z drugiej strony nie rezygnować z jakości szczególnie specjalistycznych leków. Pomocne mogą być na przykład apteki internetowe, w których ceny mogą być sporo niższe i z założenia mamy dostęp do różnych stron, więc konkurencja też jest motywująca do tego, by klienci zrobili zakupy dokładnie na tej stronie internetowej. Dobra apteka zadba również o niezbędne informacje, kontakt z farmaceutą oraz szybkie dostawy kurierem lub do paczkomatu a także odbiór w punkcie. Te elementy są również nakładane przez prawo farmaceutyczne.

Zakupy z głową

Wystarczy znać kilka drobnych sztuczek, by niskie ceny leków nie były dla nas już tajemnicą. Preparaty i suplementy mogą być tańsze i nawet w zakresie preparatów refundowanych trzeba sprawdzić, czy na przykład większe opakowanie nie będzie nas kosztować taniej. Leki bez recepty to przede wszystkim specyfiki przeciwbólowe i inhibitory pompy protonowej (na zgagę, refluks, nieżyt żołądka i dwunastnicy). To najczęściej wybierane preparaty wśród klientów. Warto pamiętać, że te same preparaty wydane z przepisu lekarza będą tańsze.

Sprawdzona apteka w swojej ofercie ma zarówno leki, jak i suplementy diety. Różnice w cenach widać szczególnie w preparatach mineralnych i magnezowych. Poza tym warto w sklepach stacjonarnych i internetowych „polować" na różnego rodzaju promocje. Najczęściej objęte są nimi leki na przeziębienie, środki przeciwbólowe, witaminy, minerały. Wiele osób podkreśla również, że pomiędzy poszczególnymi aptekami zauważalne są różnice cenowe i czasem warto dokładnie sprawdzić poszczególne oferty. Oczywiście jest to zdecydowanie prostsze przy zakupach w sieci. Niemniej, szczególnie przy dużej ilości leków polowanie na korzystne oferty może się nam po prostu opłacić.

Bądź sprytny

Zanim zdecydujesz się na zakupy leków lub suplementów w aptece internetowej, sprawdź jej legalność. Taka strona musi posiadać logo wspólne dla wszystkich członków Unii Europejskiej, które automatycznie powinno nas przenieść na stronę Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, do rekordu danej apteki w ogólnym wykazie.Tam też również znajdziemy informacje z danymi placówki oraz zgłoszeniem do Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Legalnie działająca apteka internetowa musi również mieć punkt stacjonarnego odbioru leków, w którym można uzyskać dodatkowe informacje od farmaceuty. Ustawodawca nałożył również na tego typu działalność obowiązek telefonicznego dyżuru ekspertów.                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

Autor:
Linkhouse
Źródło:
Linkhouse.pl