Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2017-02-10
Obrazy w sypialni – sposób na dobry sen

Sypialnia jest naszą świątynią, oazą spokoju, gdzie możemy się schować po całym dniu intensywnej pracy i wypocząć. Abyśmy jednak mogli osiągnąć w pełni stan równowagi i relaksu potrzebna jest nam do tego odpowiednio urządzona przestrzeń – piękna, przytulna i nastrojowa. Jeśli nie w głowie Ci gruntowne remonty i czasochłonne metamorfozy, postaw na obrazy do sypialni nowoczesne, które niczym magiczne zaklęcie zmienią Twoje wnętrze nie do poznania!

Bez nazwy-1.jpg

https://redro.pl/obrazy/przeznaczenia/do-sypialni

 

Obrazy do sypialni w stylu hygge

Jeśli szukasz ciekawych inspiracji, musisz koniecznie zapoznać się z kulturą życia Duńczyków i ich filozofią hygge tym bardziej, że jest to jedno z najpopularniejszych słów jakie będą się pojawiać w kontekście aranżacji wnętrz w 2017 roku. Pierwotnie słowo to oznaczało „być zadowolonym z czegoś" i „myśleć", jednak współcześnie używa się go w kontekście poczucia wygody, bezpieczeństwa czy dobrostanu. Wnętrze w stylu hygge jest ciepłe, przytulne i stworzone wprost do relaksu – właśnie dlatego taka powinna być nasza sypialnia! Dopełnieniem aranżacji będą nastrojowe ozdoby w postaci zapachowych świeczek bądź latarenek, dekoracyjnych poduszek, wiklinowych foteli i futrzanych dywanów, a odpowiednio dobrane obrazy do sypialni udekorują ściany. Sięgnij po wzory imitujące gruby, wełniany splot, fakturę drewna w ciepłym kolorze lub malowniczy widok. Świetnym pomysłem będą także obraz do sypialni nad łóżko z napisem „relax" lub „enjoy youself".

Zanurz się w oceanie spokoju

Morskie motywy w sypialni sprawdzą się nawet wtedy, gdy nie mieszkasz na wybrzeżu. Jeśli widok oceanu i szum fal działa na Ciebie kojąco, to spraw sobie mały prezent w postaci przepięknej dekoracji na ścianę. Obrazy do sypialni nowoczesne z marynistycznym pejzażem wprowadzą do wnętrza wakacyjny, pełen relaksu nastrój, który będzie znakomitym bodźcem do wypoczynku po ciężkim dniu pracy. Możesz sięgnąć po przedstawienie przywodzące na myśl kartkę pocztową – złota plaża, krystalicznie czysta woda i błękitne niebo lub zdecydować się na widok groźnego, wzburzonego morza, po którym pędzą rozjuszone fale. Jeśli jesteś z kolei miłośnikiem sztuki, poszukaj wzoru, który będzie nawiązywał do dzieł znanego i lubianego przez Ciebie malarza. Obrazy do sypialni inspirowane pracami Williama Turnera będą przepiękną dekoracją nadająca aranżacji artystycznego wdzięku.

Bez nazwy-2.jpg

Zainspiruj się przeszłością

Ciekawym nurtem w aranżacji wnętrz jest styl retro, który nawiązuje do estetyki minionych epok. Jeśli chcesz wprowadzić do wystroju nostalgiczny klimat przeszłości, wystarczy że sięgniesz po niewielki dodatek, który zmieni charakter pokoju. Obraz do sypialni nad łóżko w postaci czarno-białego zdjęcia jest znakomitym przykładem. Jeśli jednak szukasz czegoś w bardziej stonowanej kolorystyce, zdecyduj się na wzór utrzymany w herbacianym kolorze sepii. Taki obraz będzie przypominał starodawne fotografie z albumu naszej babci. Niezwykle popularne są także obrazy utrzymane w delikatnej, nieco spłowiałej kolorystyce, kojarzące się ze starymi pocztówkami, które wraz z upływem lat straciły swoje intensywne barwy. W takiej estetyce najlepiej prezentują się krajobrazy lub panoramy wielkich miast.

Pobudka, pora wstawać!

Do tej pory pisaliśmy o delikatnych, stonowanych obrazach, które pomogą nam stworzyć przytulne wnętrze doskonałe do wieczornego relaksu. Jeśli jednak nie masz żadnego problemu z zasypianiem, a prawdziwym wyzwaniem jest za to poranna pobudka, to mamy dla Ciebie zupełnie inną propozycję - obrazy do sypialni nowoczesne utrzymane w estetyce pop-artu. Te energetyczne, pełne kolorów kompozycje obudzą Cię o świcie lepiej niż filiżanka espresso! Z pewnością znasz prace Andy'ego Warhola, a być może, że kojarzysz także komiksowe dzieła Roy'a Lichtensteina. Zainspiruj się ich twórczością i sięgnij po kolorowe podobizny gwiazd – Marylin Monroe, Elvisa Presley'a czy Audrey Hepburn, nietypowe ujęcia przedmiotów codziennego użytku – puszki Zupy Campbella czy butelki Coli lub kadr z komiksu opowiadający jedynie fragment większej całości.

 

Autor:
redro.pl
Źródło:
redro.pl