Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-06-18   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-18

90 osób wzięło udział w międzynarodowej konferencji ZWiK w Szczecinie

Drugiego dnia obrad uczestnicy wizytowali oczyszczalnię ścieków Pomorzany
Drugiego dnia obrad uczestnicy wizytowali oczyszczalnię ścieków Pomorzany

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie zorganizował w dniach 7-9 czerwca kolejną konferencję w ramach projektu IWAMA. W wydarzeniu wzięło udział 90 osób z krajów nadbałtyckich.

W obradach wzięło udział goście m.in. z Niemiec, Danii, Holandii, Litwy, Łotwy, Finlandii i Szwecji. Główna część obrad odbyła się w hotelu Radisson Blu. W jej trakcie rozmawiano o skutecznych rozwiązaniach w procesie oczyszczania ścieków, a także nowoczesnych technologiach i rozwiązaniach służących zwiększeniu efektywności energetycznej gospodarki osadowej prowadzonej w oczyszczalniach. Drugiego dnia obrad uczestnicy wizytowali oczyszczalnię ścieków Pomorzany. Zwiedzili obiekt i szczegółowo zapoznali się ze stosowanymi tu rozwiązaniami.

IWAMA to tzw. projekt „miękki" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Regionu Morza Bałtyckiego INTERREG na lata 2014-2020. Celem programu jest poprawa efektywności wykorzystania zasobów w gospodarce ściekowej oraz stanu gospodarki ściekowej w Regionie Morza Bałtyckiego. Polega na sukcesywnym podnoszeniu kwalifikacji pracowników firm wodno-kanalizacyjnych. Intencją IWAMY jest poprawa stanu morza Bałtyckiego, dzięki ścisłej współpracy między krajami leżącymi nad brzegami tego akwenu.

Realizacji projektu służą m.in. cykliczne konferencje gromadzące specjalistów z branży gospodarki sanitarnej i ochrony środowiska z krajów uczestniczących w programie IWAMA. Łączny koszt projektu to 4,6 mln euro.

(mk)

Kategoria wiadomości:
Z życia branży
Źródło:
zwik.szczecin.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe