Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-07-25   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-07-25

Innowacyjna polska technologia DigeTherm™ firmy SYMBIONA zdobyła brytyjską nagrodę

Symbiona DigeTherm Morag
Symbiona DigeTherm Morag

DigeTherm™, autorska technologia obróbki osadów ściekowych polskiej firmy SYMBIONA, zdobyła prestiżową brytyjską nagrodę Ad&Biogas Industry Awards 2017

Ad&Biogas Industry Awards to coroczna nagroda, przyznawana najlepszym na świecie technologiom z zakresu beztlenowego oczyszczania ścieków i produkcji energii z biogazu przez ADBA - Anaerobic Digestion and Bioresoureces Association z Wielkiej Brytanii. Innowacyjna technologia SYMBIONY, wykorzystująca własną hydrolizę termiczną DigeTherm™, zwyciężyła w międzynarodowej kategorii Najlepsza międzynarodowa oczyszczalnia ścieków z produkcją biogazu. Technologia została dodatkowo wyróżniona w kategorii Najlepsza na świecie instalacja w małej skali. Uznanie jury zdobyło również wypracowane przez inżynierów z SYMBIONA rozwiązanie Anaerobic MBR (beztlenowego reaktora membranowego) AnoxyMem®, które znalazło się na liście finalistów Ad&Biogas Industry w kategorii Najlepsza międzynarodowa instalacja przemysłowa.

Jesteśmy dumni, że nasze technologie zostały docenione w prestiżowym konkursie, w którym wyróżniane są najlepsze, najbardziej innowacyjne projekty z zakresu oczyszczania ścieków i produkcji biogazu z całego świata. To w 100% polskie rozwiązania, tym bardziej cieszy uznanie na arenie międzynarodowej. – mówi Maciej Pietraszek, Prokurent Symbiona S.A. – Nagrodzona technologia DigeTherm™ to rozwiązanie, które rekomendujemy przede wszystkim oczyszczalniom miejskim. Dzięki skutecznemu połączeniu hydrolizy termicznej i fermentacji termofilowej, DigeTherm™ pozwala na znaczną redukcję ilości osadów i zwiększenie produkcji biogazu ze ścieków Niewątpliwą zaletą technologii DigeTherm™ jest jej wysoka wydajność i ekonomiczność, która została potwierdzona w działaniu.

Sektor usług komunalnych mierzy się z szeregiem wyzwań związanych z bezpieczeństwem, wydajnością, oraz kosztami oczyszczalni ścieków i instalacji środowiskowych. Technologia DigeTherm ™ odpowiada na jego potrzeby, co potwierdza Edward Żołądkowicz, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Morągu, właściciela oczyszczalni miejskiej w Jędrychówku, w której od 2015 roku wykorzystywana jest technologia opracowana przez SYMBIONA:

"Dla oczyszczalni ścieków w Morągu szukaliśy nowoczesnego rozwiązania obróbki osadów ściekowych, które pozwoli podnieść wydajność procesu. Zdecydowaliśmy się na zastosowanie układu obejmującego wysokosprawną fermentację termofilową, poprzedzoną układem hydrolizy termicznej DigeTherm™, który przetwarza w trybie ciągłym odpady powstające w oczyszczalni ścieków (tzw. osad nadmierny), minimalizując ich ilość. Zrealizowaliśmy założone cele za sprawą redukcji ilości osadów do suszenia i poprawie ich jakości. Prowadzimy również współfermentację osadu nadmiernego z wywarem gorzelnianym. Uważamy, że dalsza optymalizacja procesu prowadzona wspólnie z zespołem SYMBIONA przyniesie założony efekt w postaci oszczędności energii."

Druga z wyróżnionych przez brytyjskich ekspertów technologia wypracowana przez firmę SYMBIONA, system AnoxyMem®, to jedna z wiodących technologii beztlenowego oczyszczania, łącząca technikę fermentacji metanowej i separacji membranowej. To rozwiązanie stworzone na potrzeby przemysłu – przede wszystkim zakładów z branży mleczarskiej, przetwórstwa owoców i warzyw czy produkcji alkoholu.

Innowacyjne rozwiązania oferowane przez firmę SYMBIONA nie po raz pierwszy zdobywają uznanie na świecie. W roku 2016 technologia Digeflo™ zastosowana w piekarni InterEuropol, otrzymała nagrodę Ad&Biogas Industry Awards 2016 w kategorii Najlepsza beztlenowa oczyszczalnia ścieków.

Link do strony organizatora konkursu Ad&Biogas Industry Awards:
http://adbioresources.org/events/awards/results.php

Film prezentujący oczyszczalnię w Morągu, wykorzystującą nagrodzoną technologię DigeTherm™:
https://player.vimeo.com/video/151254699

(gz)

Kategoria wiadomości:
Z życia branży
Źródło:
Symbiona S.A

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe