Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-10-12   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-10-12
Katowickie Wodociągi włączyły się w obchody 100-lecia Szpitala Murcki
Mat. pras.
Mat. pras.

22 września Szpital Murcki w Katowicach obchodził swoje setne urodziny. Z tej okazji w Parku Murckowskim odbył się piknik, w którym udział wzięły Katowickie Wodociągi. Spółka przygotowała zabawy i pokazy edukacyjne.

Pracownicy Katowickich Wodociągów codziennie przy użyciu kamery sprawdzają stan techniczny sieci. Na tej podstawie typują sieci do remontu. Taka kontrola zapobiega powstawaniu zapadlisk, a tym samym zapewnia ciągłość odbioru ścieków. Podczas pikniku każdy chętny na chwilę mógł stać się operatorem kamery i poszukać przedmiotów ukrytych w rurze.

Kolejną atrakcją był pokaz badań wykonywanych w laboratorium. Można było samodzielnie przetestować zapach wody i zobaczyć, jak oznacza się zawartość chloru. Dla tych, którzy lubią śmieszne zdjęcia, wodociągi przygotowały „ramkę - fotobudkę". Używając rozmaitych wodnych akcesoriów można było wcielić się w Wodnego Bohatera, który głosi hasła związane z ekologią i ochroną wody.

Szpital w Murckach powstał i rozwijał się dzięki zaangażowaniu górników. Ich wkład w rozwój placówki podkreśli występ Orkiestry Dętej KWK Staszic. Na scenie zaprezentują się także dziecięce zespoły taneczne i muzyczne. W programie m.in. zaplanowano również występ zespołu Chopper Band współtworzonego przez pacjentów Szpitala w Murckach.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
wodociagi.katowice.pl

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :