Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-11-28   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-11-28

Kolektor ściekowy w Henrykowie został odnowiony przy użyciu polimocznika

Natrysk polimocznikiem to technologia bezwykopowa
Natrysk polimocznikiem to technologia bezwykopowa

Zakończyła się renowacja 50-metrowego odcinka kolektora ściekowego na oczyszczalni ścieków w Henrykowie. Mający 1 m średnicy kolektor łączy część mechaniczną oczyszczalni z reaktorem biologicznym. Roboty zostały zrealizowane innowacyjną technologią renowacji rurociągów poprzez wykonanie natrysku polimocznikiem.

Natrysk polimocznikiem to technologia bezwykopowa. Ponadto, aby nie zaburzać ciągłości procesu technologicznego, ścieki były przepompowywane z ominięciem remontowanego odcinka kolektora ściekowego. Przy przepompowywaniu ścieków pracowało pięć agregatów pompowych.

"To dwuskładnikowe i szybko utwardzalne systemy żywiczne - tłumaczy Ireneusz Kawałkiewicz, specjalista ds. eksploatacji oczyszczalni ścieków. Służą do zabezpieczenia antykorozyjnego stali i betonów. Proces renowacji kanałów polimocznikiem polega na wykonaniu powłoki specjalistycznym robotem natryskowym na wcześniej przygotowanych powierzchniach, po gruntownym oczyszczeniu i osuszeniu kanałów. Dzięki szybkiemu procesowi utwardzania kanał może być eksploatowany już w ciągu kilku minut po nałożeniu powłoki."

Warto dodać, że metoda renowacji polimocznikami gwarantuje odnowionym powierzchniom szczelność, gładkość oraz odporność - zarówno na czynniki chemiczne, jak również na uderzenia, ścieranie, czy temperaturę. Przy tym, co niezwykle istotne, nie są szkodliwe dla środowiska i posiadają atest PZH.

(mk)

Kategoria wiadomości:
Z życia branży
Źródło:
mpwik-leszno.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe