Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-06-12   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-06-12
Laboratorium PWiK w Bolesławcu pierwsze spełniło nowe normy
Pixabay, CC0
Pixabay, CC0

W kwietniu laboratorium bolesławieckich wodociągów jako pierwsze w Polsce uzyskało certyfikat akredytacji na podstawie znowelizowanych przepisów normy PN-ISO/IEC 17025:2018-02. Zgodność potwierdziło Polskie Centrum Akredytacji (PCA) w Warszawie.

Bolesławieckie laboratorium od dwunastu lat posiadało certyfikat akredytacji PCA świadczący o najwyższej jakości jego usług. Jest on gwarancją rzetelności wykonywanych badań wody, ścieków, osadów ściekowych i gleby w obszarach związanych z bezpieczeństwem, zdrowiem i ochroną środowiska.

Jakość bolesławieckiej wody jest także kontrolowana w systemie on-line. W najbardziej newralgicznych miejscach sieci wodociągowej zamontowane są urządzenia elektroniczne, tzw. BACMONY, wyposażone w mikroskopy stale badające jakość wody, dzięki czemu możemy bardzo szybko reagować na ewentualne zmiany jej parametrów.

Laboratorium, oprócz wykonywania badań na potrzeby własne, kieruje również swoją ofertę do osób prywatnych (użytkujących studnie przydomowe), zewnętrznych podmiotów gospodarczych produkujących wodę, odprowadzających różnego rodzaju ścieki i osady ściekowe, jak również chcących sprawdzić jakość użytkowanej gleby.

Pozytywna ocena wydana przez PCA potwierdza wysokie kompetencje techniczne, gwarantujące rzetelność, terminowość i wiarygodność prowadzonych badań.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
pwik.boleslawiec.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :