Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-08-08   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-08-08

Rozpoczęła się budowa kanalizacji w kolejnej dzielnicy Jaworzna

Inwestycja w Byczynie to już VI etap jaworznickiego projektu wod-kan
Inwestycja w Byczynie to już VI etap jaworznickiego projektu wod-kan

Od czerwca trwają prace przy budowie długo wyczekiwanej kanalizacji w liczącej 3523 mieszkańców dzielnicy Jaworzna: Byczyna. Chodzi o budowę ponad 35 km sieci w ponad 30 ulicach. Projekt wart jest 26,5 mln zł.

Kanalizacja w Byczynie to największa inwestycja MPWiK Jaworzno w 2017 roku. Roboty zostały podzielone na trzy etapy. Za realizację etapu pierwszego i drugiego (zlewnia w rejonach ulicy Korczyńskiego, zlewnia Baranowskiego) o łącznej wartości ponad 17,5 mln złotych, odpowiedzialna będzie firma Omega. Za prace w terenie przy trzecim etapie (rejon ulicy Gwardzistów) o wartości 9 mln złotych, odpowiedzialna będzie firma Wolimex.

"Za nami - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Prezes Zarządu MPWiK Józef Natonek - budowa od podstaw ponad 100 km nowej kanalizacji sanitarnej m.in. w osiedlu Ciężkowice, Pieczyska, Góra Piasku, Długoszyn, Bory, Warpie. Później częściowo uzupełnialiśmy sieć kanalizacyjną w okolicach Centrum i obecnie w Jeleniu Łęgu. Teraz przystępujemy do prac w Państwa dzielnicy. Będzie to już szósta faza jaworznickiego projektu kanalizacyjnego, na którą to część jako Spółka, również będziemy starać się otrzymać unijne dofinansowanie."

Prace prowadzi jednocześnie 20 brygad. Potrwają one 18 miesięcy. Możliwość podłączenia do nowej kanalizacji będzie dopiero po zakończeniu projektu czyli końcem 2018 roku.

(mk)

Kategoria wiadomości:
Z życia branży
Źródło:
mpwik.jaworzno.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe