Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-02-11   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-02-11
Szczecin wymienia tradycyjne wodomierze na radiowe
Pixabay, CC0
Pixabay, CC0

Zakład Wodociągów i Kanalizacji rozpoczął w prawobrzeżnym Szczecinie wymianę liczników wody na nowoczesne urządzenia pomiarowe przekazujące dane o zużyciu wody drogą radiową. Dzięki temu pracownicy wodociągów nie będą musieli wchodzić na posesję, aby dokonać odczytu.

Nowe wodomierze mają ułatwić życie zarówno mieszkańcom jak i pracownikom ZWiK. Dzięki nim dane o zużyciu wody będą bezpośrednio przekazywane do systemów ZWiK. W ramach tego projektu powstanie również system zdalnego monitoringu i zarządzania przepływem wody w trybie on-line.

Nowe wodomierze wyposażone są w specjalne alarmy, które uruchamiają się przy każdej próbie ingerencji w urządzenie. Są przy tym bardzo dokładne, a technologia pozwala na wykrycie najmniejszego przepływu wody. Do końca 2019 roku w tym rejonie miasta zamontowanych ma zostać ponad 8,5 tys. nowych urządzeń pomiarowych.

Wymiana wodomierzy odbywa się w ramach zadania pn. „Bezprzewodowy monitoring sieci wodociągowej na Prawobrzeżu Szczecina". Jest ono częścią programu inwestycyjnego „Czysta Odra w Szczecinie".

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
zwik.szczecin.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :