Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-11-25   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-11-25
Szczeciński ZWiK sformalizował współpracę Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym
Do tej pory współpraca opierała się na dobrych relacjach obu podmiotów
Do tej pory współpraca opierała się na dobrych relacjach obu podmiotów

Współpraca między Zakładem Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie i Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym toczy się od lat. Dopiero teraz jednak oba podmioty zdecydowały się ją sformalizować 7 listopada podpisały stosowną umowę. Ze strony ZWiK podpisy złożyli Waldemar Gill Prezes Zarządu oraz Ryszard Wójcik Dyrektor Techniczny. ZUT reprezentowali jego rektor prof. dr hab. inż. Jacek Wróbel oraz prof. dr hab. inż. Maria Kaszyńska, dziekan Wydziału Budownictwa i Architektury ZUT.

Do tej pory wspólne działania ZWiK i ZUT opierały się na dobrych relacjach obu podmiotów. M.in. dzięki nim studenci kierunków związanych z ochroną środowiska czy inżynierią sanitarną wizytowali oczyszczalnię ścieków „Pomorzany", a naukowcy ZUT dzielili się swoją wiedzą z pracownikami wodociągów.

W ramach umowy strony zobowiązały się do wspólnych działań służących realizacji ich zadań statutowych. Współpraca obejmie przede wszystkim badania infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej, wymianę informacji na temat gospodarki odpadami oraz działalność dydaktyczną. ZWiK i ZUT organizować będą spotkania naukowe, konferencje i sympozja. Przekazywać sobie będą wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat technologii stosowanych w inżynierii sanitarnej.

Szczególny nacisk ma zostać położony na współpracę w obszarze badań i analiz wykorzystania żużlu powstałego przy spalaniu komunalnych osadów pościekowych. Spółka umożliwi organizację i prowadzenie praktyk studenckich w swoich obiektach, a Uczelnia udział pracowników ZWiK w zajęciach dydaktycznych np. seminariach dyplomowych czy pracach kół naukowych.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
zwik.szczecin.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :