Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-07-17   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-07-17

Szczecińskie wodociągi gościły na Forum Ekologicznym w Kołobrzegu

 W sumie w panelach wystąpiło 70 prelegentów
W sumie w panelach wystąpiło 70 prelegentów

W dniach 7-9 czerwca w Kołobrzegu miało miejsce czwarte Forum Ekologiczne. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Odpowiedzialni za przyszłe pokolenia", a jej tematem przewodnim był zrównoważony rozwój i poszanowanie środowiska. Jak co roku wśród 1000 uczestników imprezy byli przedstawiciele ZWiK Szczecin.

Na Forum przyjechali przedstawiciele rządu oraz samorządów, ludzie ze świata nauki i biznesu, pracownicy firm i instytucji związanych z ekologią. Wzięli udział w 16 panelach tematycznych z zakresu finansowania inwestycji ekologicznych w Polsce, energii odnawialnej, ochrony powietrza, energii z odpadów oraz ekologii w gospodarce morskiej. W sumie w panelach wystąpiło 70 prelegentów.

W dyskusji na temat finansowania inwestycji w ramach programów unijnych na lata 2014-2020 wziął udział Mariusz Patyk, zastępca Dyrektora ds. Inwestycji i Rozwoju ZWiK. Podzielił się doświadczeniami zdobytymi w zakresie pozyskania i wykorzystania wsparcia unijnego przedsięwzięć realizowanych przez Spółkę. Mówił o trwającym projekcie „Czysta Odra w Szczecinie" i jego aspektach ekologicznych.

Inny z paneli dedykowany był zmianom przepisów prawa wodnego. Udział w nim wziął Maciej Jutrzenka-Trzebiatowski, kierownik ZPW „Miedwie". Uczestnicy dyskusji zastanawiali się nad tym, jak nowe uregulowania prawne wpłyną na kondycję firm wodociągowych a także jakie skutki przyniosą klientom.

Szczeciński projekt wod-kan jest wart ok. 210 mln zł, co czyni go jednym z największych w Polsce. W ramach projektu zrealizowanych będzie 26 kontraktów. Większość z nich służyć będzie poprawie systemu gospodarki sanitarnej.

(mk)

Kategoria wiadomości:
Z życia branży
Źródło:
zwik.szczecin.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe