Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-05-12   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-05-12
W gminach koło Olsztyna powstanie kanalizacja za 80 mln zł
Pexels, CC0
Pexels, CC0

Już wkrótce dzięki inwestycjom za 80 mln zł do gmin Dywity i Gietrzwałd popłynie wysokiej jakości olsztyńska woda. Dofinansowanie z NFOŚiGW wyniesie ponad 41 milionów. Dzięki współpracy Olsztyna z okolicznymi samorządami zrealizowanych ma zostać 12 zadań.

Projekt obejmuje między innymi budowę kolektora sanitarnego i sieci kanalizacji sanitarnej w Olsztynie (3,78 km), renowację kolektora w Olsztynie (0,23 km), budowę sieci wodociągowej w Olsztynie oraz w gminie Dywity (10,54 km), przebudowę sieci wodociągowej w gminie Dywity (1,97 km) oraz wdrożenie inteligentnego systemu zarządzania sieciami wodno-kanalizacyjnymi. W ramach wspólnych inwestycji rozbudowana ma zostać również Stacja Uzdatniania Wody w Sząbruku oraz budowa punktu zrzutu nieczystości w Miejskiej Oczyszczalni Ścieków Łyna w Olsztynie.

"Miejski Obszar Funkcjonalny Olsztyna - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz - czyli Olsztyn i graniczące z nim gminy to organizm, który nie tylko żyje, ale i ma się coraz lepiej. Efekty współpracy są coraz bardziej wymierne. Do inwestycji drogowych i związanych z bezpieczeństwem doszła kolejna - w dobrą wodę."

Inwestycja oznacza, że największe miejscowości gminy, a więc Dywity, Różnowo, Ługwałd, Brąswałd i Redykajny zostaną już wkrótce zasilone dobrą jakościowo wodą z Olsztyna. Będzie to możliwe dzięki budowie magistrali wodociągowej z Olsztyna do granic Gminy Dywity na rzece Wadąg, którą zrealizuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie oraz budowie przez Gminę Dywity wodociągów od rzeki Wadąg do Osiedla Sterowców i dalej do Dywit, Różnowa i Ługwałdu.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
olsztyn.com.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :