Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-10-09   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-10-09
W Krakowie odbył się III Festiwal Wody
Mat. pras.
Mat. pras.

29 września w Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany odbył się III Festiwal Wody – woda nas kręci! Impreza przyciągnęła całe rodziny, które wspólnie bawiły się zwiedzając Królestwo Rurogrodu.

Na uczestników festiwalu czekało wiele atrakcji - stanowisko poławiaczy pytań, dekoratornia, laboratorium wody, kreatywny plac zabaw, bieg po Królestwie Rurogrodu, to tylko niektóre z nich. Odwiedzający kolejne stanowiska zdobywali pieczątki na mapce, która prowadziła przez wodny świat. Ci, którzy zgromadzili wszystkie pieczątki, otrzymywali Certyfikat Wodnego Eksperta, drobne upominki i gofry.

Przy okazji można było zwiedzić Zakład Uzdatniania Wody Bielany, poznać jego technologię i ponad stuletnią historię. Także laboratorium było otwarte dla zwiedzających, którzy mogli nawet samodzielnie wykonywać doświadczenia.

Kto przyniósł ze sobą próbkę wody z kranu, mógł dowiedzieć się, jaki jest stan jeje czystości. Laborantki z Wodociągów Miasta Krakowa odpowiadały na pytania o twardość wody, bezpieczeństwo jej picia prosto z kranu, czy zasadność stosowania filtrów.

Na zakończenie można było odpocząć w strefie relaksu, gdzie puszczano wodociągowe kreskówki edukacyjne o dziadku Tadku i wnuczku Olku, a także czytano głośno fragmenty książeczki „Wyprawa batyskafem – misja w Rurogrodzie".

Kolejna edycja festiwalu już za rok. Trzymamy kciuki za organizatorów. Oby było równie interesująco i radośnie, co na tegorocznej imprezie.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
wodociagi.krakow.pl

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :