Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-11-12   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-11-12

W Krakowie odbyła się druga edycja Festiwalu Wody "Woda nas kręci"

W ubiegłym roku w Festiwalu wzięło udział 1100 osób
W ubiegłym roku w Festiwalu wzięło udział 1100 osób

21 października w Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany w Krakowie miał miejsce II Festiwal Wody. Impreza była skierowana zarówno do dzieci, na które czekały liczne gry i zabawy, jak i rodziców, którzy mieli okazję porozmawiać z fachowcami z krakowskich wodociągów, zbadać próbkę wody ze swojego kranu, czy oddać krew.

Najwięcej atrakcji zostało przygotowanych dla najmłodszych. Plastyczna pracownia Kropelki, zakręcony plac zabaw, stanowisko poszukiwania skarbów i tropienia mieszkańców rzek spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem. Można było sprawdzić swoją wiedzę i sprawność w Wielkim Teście Kropelki - przemierzając rzeczkę, odpowiadali na pytania związane z wodą i tematyką wodociągową. Nie lada gratką okazało się wodne show i wodne laboratorium.

Zadania przygotowane dla dzieci podzielone były między 6 stanowisk. Efektem wspólnej zabawy byłą niezwykła rzeka, w której zamieszkały ryby i inne stwory wykreowane i wykonane przez pomysłowe dzieciaki. W konkursach rodzinnych mogli wykazać się rodzice – potrzebna była nie tylko wiedza, ale także zręczność i szybkość, jak np. podczas skręcania wodomierza na czas.

Dorośli chętnie rozmawiali z ekspertami z MPWiK. Laborantki z Wodociągów Krakowskich odpowiadały na pytania o twardość wody, bezpieczeństwo picia wody z kranu, czy zasadność stosowania filtrów. Wszyscy chętnie gasili pragnienie „Dobrą wodą prosto z kranu" serwowaną w wersji schłodzonej i gazowanej, a także w postaci pysznej lemoniady. W czasie wydarzenia można też było zwiedzić Zakład Uzdatniania Wody Bielany - poznać jego technologię i ponad stuletnią historię.

Sukcesem zakończyła się akcja „Błękitne tętno miasta – oddaj krew – uratuj życie"! Osiemnaście osób przyłączyło się do naszej akcji i oddało krew. Dzięki temu, udało się zebrać ponad 8 litrów.

(mk)

Kategoria wiadomości:
Z życia branży
Źródło:
wodociagi.krakow.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe