Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-06-09   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-06-09
Wodociągi Jaworzno zakończyły prace w Jeleniu Łęgu
Pexels, CC0
Pexels, CC0

Jaworznickie wodociągi zakończyły piątą fazę projektu „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna". 15 maja w Domu Kultury w Jeleniu odbyła się konferencja podsumowująca realizację przedsięwzięcia, w której wzięli udział Prezydent Miasta Paweł Silbert, Poseł na Sejm RP Dariusz Starzycki, Zarząd Wodociągów Jaworzno oraz ich pracownicy.

Prace przy budowie kanalizacji w Jeleniu Łęgu trwały 20 miesięcy. Powstało w tym czasie 9 km kanalizacji dla 1200 mieszkańców, przekopano 44 160 m3 ziemi, posadowiono 336 studni o łącznej głębokości ponad 1 kilometra i po ułożeniu około 23 700 m2 nawierzchni asfaltowej.

"To jak obecnie wygląda Jaworzno - mówił Paweł Silbert - jest efektem wieloletniej pracy zespołu ludzi. Od lat duży nacisk kładziemy na rozwój infrastruktury oraz przyciągnięcie nowych mieszkańców, inwestorów do Jaworzna. By to osiągnąć, potrzebna jest odpowiednia infrastruktura techniczna. Wyszliśmy z założenia, że takie miasto jak Jaworzno musi posiadać swój niezależny system sanitarny, a i jego mieszkańcy mają prawo w dwudziestym pierwszym wieku do korzystania z kanalizacji."

"W okresie ostatnich siedmiu lat - podkreślił prezes wodociągów Józef Natonek - dzięki sprawnej strategii oraz unijnemu wsparciu, w mieście zrealizowano projekty kanalizacyjne o wartości ponad trzystu milionów złotych. Wybudowaliśmy ponad sto kilometrów kanalizacji dla piętnastu tysięcy mieszkańców. A teraz z kanalizacji będą mogli skorzystać mieszkańcy osiedla Jeleń Łęg. Oprócz kanalizacji zmodernizowaliśmy również oczyszczalnie i od podstaw stworzyliśmy nowe ujęcie wody pitnej Piaskownia."

Elementem kończącym konferencję, była wystawa, jaką Wodociągi Jaworzno wraz z mieszkańcami Jelenia Łęgu przygotowały w październiku 2017 roku pt. „Moja historia dzielnicy". Wystawa jest zbiorem ponad czterdziestu zdjęć przedstawiających charakterystyczne miejsca Łęgu, Jelenia na przełomie XIX i XX wieku.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
wodociagi.jaworzno.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :