Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-11-24   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-11-24
Wodociągi z Opola i Tomaszowa Mazowieckiego nagrodzone Ekolaurami
Była to już 16. edycja konkursu
Była to już 16. edycja konkursu

24 października w Katowicach w Kinoteatrze Rialto, odbyła się uroczysta Gala XVI edycji konkursu „Ekolaury Polskiej Izby Ekologii 2017". Nagrody przyznano m.in. w kategorii gospodarka wodno-ściekowa.

Ekolaury powędrowały do Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Opolu (za ochronę zbiornika wód podziemnych) oraz do Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim (za modernizację oczyszczalni i budowę kanalizacji). Wyróżnienia otrzymały Bochnia (za budowę kanalizacji sanitarnej), oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie (za modernizację i rozbudowę oczyszczalni ścieków Kujawy).

"W Polsce - mówił szef Polskiej Izby Ekologii Czesław Śleziak - jeszcze zbyt często postrzega się działalność ekologiczną jako obciążenie dla przedsiębiorstwa. My konsekwentnie upominamy się o społeczną odpowiedzialność biznesu."

List do uczestników skierował minister środowiska Jan Szyszko, który sprawuje nad konkursem PIE honorowy patronat wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Marszałkiem Województwa Śląskiego i Prezydentem Katowic.

To już 16 edycja konkursu „Ekolaury", organizowanego od 2002 r. przez Polską Izbę Ekologii, która promuje w ten sposób najefektywniejsze działania i prace podejmowane na rzecz ochrony środowiska. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i skierowany jest do przedsiębiorstw, instytucji, organizacji pozarządowych i samorządów.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
nettg.pl, wodociagi.krakow.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :