Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2014-12-08
Seminarium GIS dla infrastruktury

Seminarium GIS dla infrastruktury zgromadziło kilkudziesięciu przedstawicieli biur projektowych, przedsiębiorstw sieciowych i przemysłowych, instytucji samorządowych oraz uczelni. Eksperci z firm SHH i Bentley Systems zaprezentowali najnowocześniejsze narzędzia wspomagające projektowanie i pracę z zasobem mapowym oraz dokumentacją dotyczącą infrastruktury. Partnerem wydarzenia była firma Ricoh specjalizująca się m.in. w produkcji urządzeń do druku szerokoformatowego. Seminarium jest elementem inicjatywy GISforum, której pomysłodawcą i organizatorem jest firma SHH.

Wydarzenie odbyło się 4 grudnia 2014 roku we Wrocławiu. Program obejmował praktyczne aspekty zastosowania rozwiązań wspomagających opracowanie dokumentacji geoprzestrzennej oraz mapowej. Prezentacje były prowadzone przez praktyków i ekspertów z firm SHH oraz Bentley Systems, którzy na co dzień współpracują z wieloma przedsiębiorstwami oraz instytucjami w zakresie rozwiązań informacji geoprzestrzennej. W trakcie seminarium zostały zaprezentowane na żywo produkty Bentley dla infrastruktury w tym dedykowane rozwiązanie dla branzy wodkan eSIS, Bentley Map SS4 - najnowsza wersja rozwiązania, narzędzia Bentley 3D dla górnictwa i geologii, technologia OpenRoads do projektowania infrastruktury technicznej, sposoby pozyskiwania i analizy informacji z chmury punktów oraz system zarządzania dokumentacją techniczną ProjectWise. Zostały także omówione zasady współpracy produktów Bentley z bazami przestrzennymi.

Przedstawiono również efektywne metody ewidencji sieci uzbrojenia terenu na przykładzie wdrożeń w przedsiębiorstwach wodociągowych i kanalizacyjnych.

Omówiona została także perspektywa pozyskiwania środków finansowych z UE przez sektor MSP na lata 2014-2020.

Firma Ricoh, partner wydarzenia, zaprezentowała najnowsze rozwiązania do druku szerokoformatowego dla zastosowań CAD/GIS.

Uzupełnieniem prelekcji były demonstracje możliwości oprogramowania i sprzętu na stanowiskach prezentacyjnych firmy SHH i Ricoh.

Tematy prelekcji:

  • 30-lat Bentley dla infrastruktury – przegląd produktów, Paweł Jankowski, Bentley
  • Bentley Map SS4 – wyjdź poza narzędzia MicroStation, Tomasz Targowski, SHH
  • Jak łatwo prowadzić ewidencję sieci uzbrojenia terenu, Adrian Baranowski, SHH
  • Inny wymiar Bentley: przykłady wykorzystania technologii Bentley 3D w górnictwie i geologii, Marek Sołowczuk, SHH
  • Technologie OpenRoads w projektowaniu infrastruktury, Robert Marcinkowski, Bentley Systems
  • Źródła dofinansowania dla MSP, Rafał Czerkawski, Prezes Zarządu, Centrum Wspierania Projektów Europejskich
  • Rozwiązania wielkoformatowe Ricoh dla CAD/GIS, Dariusz Barcikowski, Ricoh

Organizacja kolejnej edycji seminarium GIS dedykowanego dla określonych sektorów gospodarki jednoznacznie potwierdziła, że wydarzenie jest istotną platformą wymiany doświadczeń pomiędzy twórcami rozwiązań informatycznych a ich użytkownikami. Seminarium to także doskonała możliwość poznania najnowszych trendów technologicznych w dziedzinie GIS.

Organizatorzy dziękują za udział uczestnikom i zapraszają na kolejne wydarzenia dedykowane rozwiązaniom GIS w nadchodzącym roku.

Autor:
SHH
Źródło:
GISFORUM
Dodał:
SHH Sp. z o.o.

Czytaj także