Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-02-15
System monitoringu smarowania Kytola dla konserwacji proaktywnej i ochrony łożysk

Jakie działania możesz wprowadzić w swoim zakładzie produkcyjnym, aby zapobiec przestojom i awariom

Jakie działania możesz wprowadzić w swoim zakładzie produkcyjnym, aby zapobiec przestojom i awariom oraz utrzymać maszyny w ruchu?

Sprawdź możliwości systemów monitoringu oleju smarowego Kytola oraz jak możesz je wykorzystać w swojej strategii proaktywnej konserwacji.

 

System monitoringu smarowania Kytola.jpeg 

UTRZYMANIE RUCHU Z NIEZAWODNYM UKŁADEM SMAROWANIA KYTOLA

Utrzymanie ruchu to jeden z najważniejszych działów w firmach produkcyjnych. Dzieje się tak dlatego, że awarie maszyn oraz niezaplanowane przestoje przynoszą przedsiębiorstwu ogromne straty. Oczekiwanie na dostawę, wymianę lub naprawę elementu maszyny nie tylko zaburza proces produkcyjny, ale też generuje niepotrzebne koszty. Dodatkowo należy uwzględnić zmienną dostępność niektórych materiałów, jak i rosnące ceny podzespołów. Dzięki stałej prognostyce i diagnostyce kontroli stanu technicznego maszyn, planowaniu wymian oraz opracowaniu strategii proaktywnych konserwacji, możliwe jest uniknięcie dodatkowych, niezaplanowanych i kosztownych przestojów oraz awarii.

„Szacuje się, że aż 60 % awarii łożysk spowodowanych jest przez niewłaściwe smarowanie i zanieczyszczenie środka smarowego."

Firma Kytola stworzyła system wspierający pracowników służb utrzymania ruchu. System monitorowania smarowania olejem Kytola Oval Flow jest szeroko stosowany w przemyśle przetwórczym, gdzie zoptymalizowana i wysoce niezawodna praca jest niezbędna przez cały czas i we wszystkich okolicznościach.

Typowe aplikacje:

 • Maszyny papiernicze
 • Monitorowanie przepływu oleju smarowego
 • Monitorowanie przepływu w przemyśle
 • Kontrola procesu
 • Walcownie stali
 • Mineralne oleje izolacyjne
 • Układy napędowe statków i platform wiertniczych
 • Górnictwo
 • Dodaj System Kytola do swojej strategii konserwacji proaktywnej. Przejmij kontrolę i zapobiegnij kosztownym awariom i przestojom.

System monitoringu oleju smarowania Oval Flow Kytola to pełen pakiet

Kytola Instruments Oy stworzyła rozwiązanie pozwalające uniknąć kosztownych awarii i przestojów poprzez zapewnienie odpowiedniego smarowania przez cały czas.

Systemy monitorowania smarowania olejem Kytola Oval Flow są szeroko stosowane w przemyśle przetwórczym, gdzie optymalna i wysoce niezawodna praca jest niezbędna przez cały czas i we wszystkich okolicznościach.

Kompletny system smarowania Kytola Oval Flow obejmuje:

 • Przepływomierze owalnokołowe lub rotametry dla oleju,
 • Wyświetlacze KLD Smart z ekranem dotykowym i/lub stacje pomiarowe Oval D2,
 • Oprogramowanie monitorujące,
 • Panele instalacyjne z kolektorami doprowadzającymi olej do przepływomierzy owalnokołowych Kytola,
 • Analizatory jakości oleju (analizatory koloru oleju i zawartości wody w oleju),
 • Wsparcie podczas uruchomienia.
 • Przepływomierze owalnokołowe i rotametry

Przepływomierze owalnokołowe firmy Kytola są stosowane do pomiaru przepływu oleju przemysłowego i innych lepkich cieczy.

Nasze przepływomierze owalnokołowe zawsze pokazują prawidłowe natężenie przepływu, niezależnie od zmian temperatury lub lepkości cieczy. Są doskonałym wyborem do zastosowań wymagających wysokiej odporności na chemikalia w połączeniu z niskimi stratami ciśnienia.

Kytola Oval są dostępne jako pojedyncze przepływomierze oraz bloki do 8 przepływomierzy.

Wyświetlacze i stacje pomiarowe

Systemy monitoringu smarowania olejem korzystają zazwyczaj z lokalnego wyświetlacza lub stacji pomiarowej, za pomocą których monitorowane jest natężenie i alarmy przepływu, mierzone przez przepływomierze owalnokołowe lub inne przepływomierze z wyjściem impulsowym.

Kytola ma dwa specjalnie zaprojektowane do tego celu produkty: stację pomiarową Oval D2 i lokalny wyświetlacz KLD Smart z ekranem dotykowym. Oba można zintegrować z większymi stacjami pomiarowymi, wraz z przepływomierzami owalnokołowymi.

Analizatory jakości oleju

Analizatory jakości oleju pozwalają na uniknięcie kosztownych awarii oraz przestojów poprzez monitoring zawartości wody w oleju i koloru oleju. Przeznaczone przede wszystkim dla przemysłu papierniczego, ale znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagana jest kontrola oleju smarowego i łożysk.

 • OILAN A4 wykonuje pomiar zawartości wody w oleju bezpośrednio w wartościach "ppm", skutecznie chroniąc przed jej szkodliwym działaniem.

 • OILCOL jest urządzeniem działającym w trybie online. Do pomiaru koloru oleju w skali ASTM D1500, analizator wykorzystuje efekt absorpcji światła widzialnego.

Układy monitorowania przepływu oleju smarowego

Kontrola układów oleju smarowego ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezawaryjnej pracy maszyn produkcyjnych oraz łożysk.

Firma Kytola Instruments zapewnia kompleksowe rozwiązanie w zakresie smarowania przepływowego olejem dzięki linii rotametrów, przepływomierzy owalnokołowych, stacji pomiarowych, lokalnych wyświetlaczy, analizatorów jakości oleju i odpowiedniego oprogramowania.

Niezawodne i wydajne smarowanie utrzymuje maszyny w stanie nienaruszonym, zapewnia płynność procesów produkcyjnych i wspiera konserwację zapobiegawczą, umożliwiając pracownikom SUR uniknąć kosztownych awarii sprzętu i nieplanowanych przestojów.

Udoskonalona precyzja, niezawodność i stabilność pomiarów dla ciągłego monitoringu stanu oleju i konserwacji zapobiegawczej

Precyzja: Przepływomierze owalnokołowe firmy Kytola mierzą natężenie przepływu oleju ze 100% precyzją i niezawodnością

Trwałość: Produkty Kytola są tworzone z myślą o długotrwałym działaniu

Wszechstronność: Odpowiednie dla większości zastosowań przemysłowych, łatwo je dostosować do specyficznych potrzeb klienta

Skontaktuj się z nami i razem zaprojektujmy Twój System Monitoringu Oleju Smarowego

 

Autor:
AEA Technique Sp. z o. o.
Źródło:
https://aea-technique.pl/blog/system-monitoringu-smarowania-kytola-dla-konserwacji-proaktywnej-i-och
Dodał:
AEA TECHNIQUE Sp. z o.o.

Czytaj także