Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-05-25
Zwiększone bezpieczeństwo i zmniejszone koszty konserwacji dzięki monitorowaniu stanu mostów

Czujniki przemieszczenia serii DS

To całkiem proste! Jeśli jesteś w stanie stale monitorować most i dzięki temu wiesz dokładnie, w jakim jest stanie, zawsze masz kontrolę nad kosztami konserwacji i, co ważniejsze, możesz być proaktywny w kwestiach konserwacji i bezpieczeństwa. Zła konserwacja mostów w przeszłości prowadziła do zawalenia się mostów.

Czujniki przemieszczenia serii DS firmy ElastiSense zostały opracowane specjalnie z myślą o trudnych warunkach, w tym na zewnątrz, gdzie będą narażone na deszcz, śnieg, kurz, ciepło, zimno, brud oraz inne przeszkody związane ze środowiskiem i pogodą.

Głównym celem monitoringu stanu konstrukcji mostów jest bezpieczeństwo i ekonomia. Jest to kwestia strategii wykrywania uszkodzeń i charakteryzowania konstrukcji. Starzenie się lub degradacja tych mostów może potencjalnie wpłynąć na wydajność lub, w najgorszych przypadkach, spowodować uszkodzenie lub zawalenie. Monitorując konstrukcje, możesz przeprowadzać konserwację predykcyjną, zapobiegając w ten sposób uszkodzeniom lub zawaleniu. Na moście czujniki serii DS zwykle mierzą ruch połączeń, łożysk, zawieszenia, względną odległość między przyczółkami a siedziskiem mostu lub pęknięcia konstrukcji.

Powodem, dla którego czujniki serii DS są lepsze od innych czujników w monitorowaniu stanu mostów, jest to, że składają się z innowacyjnego, niezwykle mocnego, trwałego i bardzo wydajnego czujnika rozciągania, w pełni zatopionego w wysokiej jakości gumie silikonowej, z wbudowaną elektroniką. Dzięki temu jest niezwykle trwały i odporny na wpływy zewnętrzne, takie jak deszcz, śnieg, kurz, ciepło, zimno, brud oraz inne przeszkody środowiskowe i pogodowe. Poza tym technologia czujnika rozciągnięcia w połączeniu z osłoną z gumy silikonowej sprawia, że jest on zginany we wszystkich kierunkach i odporny na nadmierny skok i niewspółosiowość. Technologia ta jest unikalna dla produktów ElastiSense i zapewnia wydajną i optymalną alternatywę dla czujników bezdotykowych lub opartych na cylindrach. Instalacja jest łatwa, a czujniki nie wymagają konserwacji. Mogą po prostu siedzieć tam przez lata i stale dostarczać dane o stanie mostu.

Wszystkie przypadki mają wspólną cechę, że czujniki serii DS umożliwiają środki zapobiegawcze i konserwację predykcyjną na mostach.

Autor:
DM-Sensor (kopia ElastoSense)
Źródło:
DM-Sensors
Dodał:
DM-SENSORS

Czytaj także