Siglent SPS5000X zasilacze impulsowe DC dużej mocy
Producent:
Siglent
Numer katalogowy:
Siglent SPS5000X
Profesjonalna instrukcja obsługi w języku polskim.
Seria SPS5000X to programowane, impulsowe zasilacze DC dużej mocy, które dostarczają szeroki zakres mocy wyjściowych przy użyciu jednego lub wielu kanałów wyjściowych. Seria zasilaczy mocy składa się z szesnastu modeli z napięciami do 160VDC i mocy do 1080W. Zasilacze SPS5000X mogą być łączone szeregowo dla 2 kanałów lub równolegle dla 3 kanałów, spełniając wymagania 0 ÷ 320V i 0 ÷ 270A z maksymalną łączną mocą 3240W.
Główne cechy
  • Zakresy napięć wyjściowych: 40V, 50V, 80V, 160V
  • Zakresy mocy wyjściowej: 180 W, 360W, 720W, 1080W
  • Szeroki zakres napięć i prądów wyjściowych, wysoka sprawność zasilaczy
  • Wybór trybu priorytetu CV, CC, lepsze zabezpieczenie badanego sprzętu
  • Czas stanu przejściowego po zmianie obciążenia (zmiana obciążenia od 50÷100%) <1ms
  • Regulowana szybkość zmiany napięcia i prądu wyjściowego
  • Rozdzielczość ustawiania i odczytu: 1mV, 1mA
  • Zewnętrzne analogowe sterowanie napięciem i rezystorem napięcia i prądu wyjściowego
  • Zewnętrzne wyjście monitorowania napięcia i prądu
  • Zabezpieczenia OVP, OCP, LPP, OTP
  • Wyświetlacz 2,4 cala OLED o wysokiej jasności z kątem widzenia 170°
  • Standardy interfejsów: USB, LAN, sterowanie analogowe
  • Opcjonalny interfejs USB-GPIB moduł
  • Wymiar montowania w szafie 1/2, 1/3, 1/6
Cechy konstrukcyjne
Stała moc wyjściowa
Regulacja szybkości narastania/opadania napięcia i prądu wyjściowego
Tryb priorytetu CV/CC
Regulowana rezystancja wyjściowa
Wbudowany układ rozładowania
Intuicyjna funkcja listy operacji
Zewnętrzne sterowanie analogowe
Cztery tryby działania mogą być implementowane przy użyciu analogowego portu umieszczonego na tylnej ścianie modułu; kontrolowanie napięcia napięciem, kontrolowanie prądu napięciem, kontrolowanie napięcia rezystancją i kontrolowanie prądu rezystancją. W trybie kontrolowania zewnętrznym napięciem, gdy zaciski są podłączone do regulowanego napięcia 0-10V, może być ono użyte do regulacji napięcia wyjściowego od 0 do pełnego zakresu (10V odpowiada wartości napięcia lub prądu dla pełnego zakresu zasilacza).
Wyjście do monitorowania napięcia, prądu
Funkcje pracy szeregowej i równoległej
Opóźnienie ON/OFF wyjścia
Polityka wielu zabezpieczeń
Zapisanie/wywołanie parametrów ustawienia
Bogaty interfejs
Dane techniczne
Seria SPS5000X składa się z 16 modeli, z czterema typami napięć wyjściowych: 40V, 50V, 80V, 160V, zasilacze mogą posiadać do 3 kanałów wyjściowych