Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy szkoleń Ostatnia aktualizacja: 2010-02-05

Powrót do kalendarium
Biologia i badanie osadu czynnego. Technologia niskoobciążonego osadu czynnego
Koszt szkolenia:
1281,00 zł
Najbliższy termin:
Nie został okreslony
Szkolenie jest skierowane do: technologów, operatorów i pracowników laboratoriów w oczyszczalniach ścieków i jest częścią cyklicznych szkoleń na temat biologii i badania osadu czynnego.
Celem szkoleń z zakresu mikroskopowego badania osadu czynnego jest przekazanie uczestnikom szkolenia praktycznych umiejętności prowadzenia obserwacji mikroskopowych oraz rozpoznawania mikroorganizmów osadu czynnego. Umiejętności te, w powiązaniu ze zdobytą wiedzą z zakresu fizjologii poszczególnych grup mikroorganizmów pozwolą nie tylko na dokonanie oceny kondycji osadu czynnego, ale docelowo przełożą się na prawidłowe sterowanie procesem oczyszczania ścieków. Znajomość wszystkich grup organizmów osadu pozwala eksploatatorom oczyszczalni ścieków prawidłowo prowadzić procesy biologicznego oczyszczania ścieków. Zajęcia praktyczne prowadzone są w oparciu o obserwacje osadu czynnego pochodzącego z różnych obiektów oczyszczania ścieków z wykorzystaniem wysokiej jakości sprzętu – mikroskopów firmy Nikon.
W trakcie 2 dniowego szkolenia uczestnicy poznają sposoby identyfikacji bakterii ze szczególnym uwzględnieniem bakterii nitkowatych powodujących tzw. puchnięcie osadu czynnego oraz identyfikację pierwotniaków, których obecność w osadzie czynnym jest często dobrym wskaźnikiem mówiącym o kondycji osadu czynnego.
Szkolenia prowadzą zarówno praktycy, którzy w swojej pracy zawodowej na co dzień stykają się z problemami eksploatacji oczyszczalni ścieków, np.: puchnięcia osadu czynnego, jak również pracownicy naukowi z dziedziny mikrobiologii, badający osad czynny.
Szkolenie poprowadzą:
mgr Małgorzata Pławecka, technolog i eksploatator, posiadająca wieloletnie doświadczenie w zakresie oczyszczania ścieków komunalnych i przemysłowych metodą osadu czynnego, konsultant w zakresie biologicznych metod oczyszczania ścieków w systemach tlenowych i beztlenowych, ekspert w dziedzinie rozruchów oczyszczalni, autor publikacji z zakresu biologii osadu czynnego,
dr Janusz Fyda pracownik naukowy w Instytucie Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego, zajmujący się w swojej pracy naukowej hydrobiologią i protozoologią, ze szczególnym uwzględnieniem organizmów osadu czynnego, (współautor książki pt.: „Osad czynny, biologia i analiza mikroskopowa),
mgr Agnieszka Pajdak-Stós, pracownik naukowy w Zakładzie Hydrobiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, prowadzące badania nad mikroorganizmami wodnymi; obecnie zajmują się identyfikacją i biologią bakterii nitkowatych w osadzie czynnym (współautorki książki "Osad czynny, biologia i analiza mikroskopowa").
Informacje o szkoleniu
1.Termin szkolenia : 22-23 marca 2010 r.
2.Miejsce szkolenia: Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe, Hotel „Mrówka”,ul. Przekorna 33, 02-971 Warszawa
3.Warunki uczestnictwa: Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest nadesłanie wypełnionej karty zgłoszenia. Opłaty proszę uiszczać dopiero po wystawieniu faktury przez organizatora (bez przedpłat) Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
4.Koszt szkolenia. Koszt szkolenia 1 osoby wynosi:
Członkowie Stowarzyszenia 990 zł + 22% VAT = 1207,80 zł
Pozostałe osoby 1.050 zł + 22% VAT = 1281,00 zł
5.Zakwaterowanie: Opłata za szkolenie nie obejmuje kosztów noclegu. Osoby zainteresowane noclegiem proszone są o bezpośredni kontakt z hotelem „Mrówka”, tel.: 022 894 64 15, gdzie dla uczestników szkolenia zarezerwowane są pokoje . Koszt pokoju wynosi: 1 osobowy 150 zł, 2 osobowy 240 zł i są to ceny dla uczestników seminarium.
6.Termin nadsyłania zgłoszeń: do dnia 30.09.2009 r.
7.Rezygnacja: rezygnacji z uczestnictwa można dokonać pisemnie do dnia 30.09.2009. Rezygnacja po tym terminie nie zwalnia z dokonania wpłaty za szkolenie.
8.Uwaga: Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany programu szkolenia.
9.Kontakt w sprawach organizacyjnych
Krystyna Sudoł – Wydawnictwo Seidel Przywecki Sp. z o.o.,
tel./fax: 022 – 877 31 88, kom: 660 0790 907
e-mail: k.sudol@seidel-przywecki.pl

Najbliższe terminy tego szkolenia

Obecnie nie ma wyznaczonych terminów tego wydarzenia. Jesteś zainteresowany tym tematem? Skontaktuj się z firmą

Porównaj ofertę z innymi dostawcami

To proste! Uzupełnij formularz i poznaj najlepsze oferty dostawców z branży wodociągowo-kanalizacyjnej.

Organizator

Wydawnictwo Seidel-Przywecki Sp. z o.o.

Krystyna Sudoł
Adres: Józefosław, ul. Ogrodowa 21M, 05-500 Piaseczno

Nr telefonu: 660 790 907 Skopiuj

Faks: 022 877 31 88 Pokaż numer Skopiuj

Przy kontakcie powołaj się na portal wodkaneko.pl

Wyślij wiadomość

Dodaj plik...