Powrót do listy szkoleń Ostatnia aktualizacja: 2016-02-19

Powrót do kalendarium
Dobór, eksploatacja i serwis zaworów redukcyjnych
Najbliższy termin:
Nie został okreslony

Szkolenie Dobór, eksploatacja i serwis zaworów redukcyjnych
20 kwietnia 2015r., Warszawa
Jednym z najistotniejszych czynników wpływających na wielkość straty wody jest wysokość ciśnienia panującego w sieci wodociągowej. Wyniki i obserwacje w zakładach wodociągowych prowadzą do interesującego wniosku, że istotny wpływ na wielkość natężenia przecieków w sieci wodociągowej wywiera nadmierne/niestabilne ciśnienie. Z uwagi na zróżnicowanie wysokościowo- przestrzenne ukształtowania sieci w każdym systemie można wyróżnić strefy ciśnienia podwyższonego w stosunku do ciśnienia optymalnego eksploatacyjnie. Zatem praktycznym podejściem jest ograniczenie awarii poprzez minimalizację nadwyżek ciśnienia i jego stabilizację.
Badania wpływu ciśnienia na liczbę uszkodzeń i straty wody wykazały, że ograniczenie maksymalnego ciśnienia w systemach wodociągowych o około 10-40% i szczególnie jego stablizacja wpłynęło na zmniejszenie liczby awarii o około 30-60%, a także na ograniczenie strat wody i końcowo kosztów napraw uszkodzeń.
Zapraszamy na szkolenie które będzie poświęcone tematyce związanej obniżaniem i stabilizacją ciśnienia w sieciach wodociągowych poprzez dobór, eksploatację i serwis zaworów redukcyjnych. Nie zabraknie przykładów najczęściej popełnianych błędów popełnianych przy doborze oraz rozwiązań służących ich eliminacji. Prezentowana informacje będzie pochodzić z kilkunastoletniej praktyki autora.
Prowadzący: dr inż. Wojciech Koral (PŚ, PWIK Sp. z o.o. Gliwice)
Szkolenie zalecane jest zarówno dla projektantów, działów zaopatrzenia, służb nadzoru jak i pracowników eksploatacji (kierownicy, mistrzowie i monterzy).
Więcej

http://dendros.pl/ogolne/dobor-eksploatacja-i-czyszczenie-zaworow-redukcyjnych.html

Najbliższe terminy tego szkolenia

Obecnie nie ma wyznaczonych terminów tego wydarzenia. Jesteś zainteresowany tym tematem? Skontaktuj się z firmą

Porównaj ofertę z innymi dostawcami

To proste! Uzupełnij formularz i poznaj najlepsze oferty dostawców z branży wodociągowo-kanalizacyjnej.

Organizator

Dendros – konferencje i szkolenia

Siedziba firmy
Adres: ul. Kościuszki 118, Poznań

Nr telefonu: 61 307 40 53 Skopiuj

Faks: 61 624 40 54 Pokaż numer Skopiuj

Przy kontakcie powołaj się na portal wodkaneko.pl

Wyślij wiadomość

Dodaj plik...