Powrót do listy szkoleń INFORMACJA ARCHIWALNA
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-03


Powrót do kalendarium
Szkolenie Zezwolenia na usuwanie drzew lub krzewów oraz kary pieniężne za ich usunięcie
Najbliższy termin:
Nie został okreslony

Szkolenie Zezwolenia na usuwanie drzew lub krzewów oraz kary pieniężne za ich usunięcie albo zniszczenie z naruszeniem reguł w świetle najnowszych reguł wynikających z ustawy z 16 grudnia 2016 roku o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach (Dz.U., poz. 2249)


26 stycznia 2017 r., Hotel Ikar
ul. Solna 18, Poznań

W związku z nowelizacją ustawy o ochronie przyrody przegłosowaną 16.12.2016 r program szkolenia został zmieniony tak aby omówić zezwolenia na usuwanie drzew lub krzewów oraz kary pieniężne za ich usunięcie albo zniszczenie z naruszeniem reguł w świetle najnowszych reguł wynikających z ustawy z 16 grudnia 2016 roku o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach (Dz.U., poz. 2249).

 

Prowadzenie mecenas Krzysztof Gruszecki

Szkolenie ma na celu wyjaśnienie zasad przeprowadzania postępowań administracyjnych dotyczących wydawania zezwoleń i wymierzania administracyjnych kar pieniężnych, a także zasady prowadzenia postępowania wyjaśniającego.

Posłowie przegłosowali w piątek (16.12.2016) nowelizację ustawy o ochronie przyrody, która m.in. zezwoli właścicielom nieruchomości na dowolność w wycinaniu drzew i krzewów na własnej posesji. Przypominamy, że nowelizacja ustawy o ochronie przyrody ma przede wszystkim "uprościć" regulacje dotyczące wycinania drzew i krzewów dla właścicieli nieruchomości, a samorządom przyznaje kompetencje do samodzielnego dostosowywania poziomu ochrony zieleni w danym regionie. Uproszczony zostanie także mechanizm ustalania opłaty za usunięcia drzewa lub krzewu, a z ustawy usunięty zostanie obowiązek uwzględniania lokalizacji rośliny przy ustalaniu wysokości opłaty. Posłowie proponują również określenie w drodze rozporządzenia przez ministra środowiska wzorców, które zagwarantowałyby ochronę wszystkich elementów lasów. Takie zasady obecnie posiadają Lasy Państwowe jako własne uregulowania wewnętrzne. Posłowie chcą jednak, aby stały się one ogólnymi wyznacznikami.

Więcej informacji pod linkiem:
http://dendros.pl/ogolne/kary-pieniezne-za-zniszczenie-drzew-lub-krzewow-wymierzane-na-podstawie-ustawy-o-ochronie-przyrody-i-proponowane-zmiany-prawne.html

Najbliższe terminy tego szkolenia

Obecnie nie ma wyznaczonych terminów tego wydarzenia. Jesteś zainteresowany tym tematem? Skontaktuj się z firmą

Porównaj ofertę z innymi dostawcami

To proste! Uzupełnij formularz i poznaj najlepsze oferty dostawców z branży wodociągowo-kanalizacyjnej.

Organizator

Dendros – konferencje i szkolenia

Siedziba firmy
Adres: ul. Kościuszki 118, Poznań

Nr telefonu: 61 307 40 53 Skopiuj

Faks: 61 624 40 54 Pokaż numer Skopiuj

Przy kontakcie powołaj się na portal wodkaneko.pl

Wyślij wiadomość

Dodaj plik...