Powrót do listy usług Ostatnia aktualizacja: 2012-04-20
Badania termowizyjne dla budownictwa. Termografia
Zasięg:
krajowy

Wady w ociepleniu mogą powodować znaczne straty energii. Pogarsza to komfort klimatyczny wewnątrz budynku, jak również koszty ogrzewania. Dzięki termowizji można wykrywać lokalizacje wad ocieplenia, mostów cieplnych i nieszczelności w osłonowych elementach :

Termografia jest najszybszą metodą wykrywania stref wzmożonej ucieczki ciepła bez angażowania specjalistów budowlanych, żmudnych obliczeń czy analizy szczegółów konstrukcyjnych budynku.

 

Dzięki obrazom termograficznym w prosty i obiektywny sposób można zaplanować a potem kontrolować jakość wykonanych prac termomodernizacyjnych, szczelność ocieplenia, dokładność montażu stolarki drzwiowej i okiennej. Mając niezbite argumenty w przypadku składania reklamacji od niedokładnie wykonanych prac.

 

Wilgotne ściany mają inne właściwości cieplne niż ściany suche w związku z tym na termogramach uwidaczniają się skutki przenikania wody od gruntu lub przeciekającego dachu. Co nie tylko ułatwia podjęcie decyzji o remoncie i jego zakresie ale i pozwala kontrolować efekty prac osuszeniowych.

 

Negatywne skutki złego osuszenia ścian piwnicy wyjdą w postaci szkodliwego dla zdrowia grzyba dopiero po dłuższym okresie użytkowania. A po takim czasie dochodzenie od wykonawcy poprawienia wadliwie wykonanej pracy będzie czasochłonne, kosztowne lub nawet w ogóle niemożliwe. I tutaj z pomocą przychodzi termografia, pokazująca to co dla ludzkiego oka jest ukryte.

 

Termowizja świetnie sprawdza się do wykrywania wody wnikającej do pomieszczeń poprzez podłogi, ściany lub dachy. Szczególnie w przypadkach gdy skutki widoczne są w miejscach oddalonych od samych źródeł nieszczelności. Metoda tradycyjna polegająca na inwazyjnym poszukiwaniu źródeł przedostawania się wilgoci jest czasochłonna i wprowadza znaczne koszty.

 

Przy pomocy termografii można lokalizować rury hydrauliczne bez uciekania się do metod inwazyjnych. Obraz z kamery pozwala bardzo precyzyjnie wyznaczyć przebieg instalacji.

 

Wycieki są bardzo łatwo wykrywalne przez zdjęcia termograficzne. Tradycyjna metoda wymagałaby zerwania powierzchni maskujących dla określenia miejsca i wielkości wycieku.

 

Nieodpowiednie ułożenie przewodów kanalizacyjnych może doprowadzić do osadzania się nieczystości wewnątrz rur. Zalegające osady zmniejszają przepustowość instalacji doprowadzając w konsekwencji do jej zatkania. Zdjęcia termowizyjne skutecznie wskazują dokładne miejsce problemu.

 Więcej na http://www.termowizja.slask.pl/ lub pod telefonem 665 079 169

Porównaj ofertę z innymi dostawcami

To proste! Uzupełnij formularz i poznaj najlepsze oferty dostawców z branży wodociągowo-kanalizacyjnej.

Firma

Certyfikacja Energetyczna

Adres: Jankowskiego 24, 45-269 Opole

Nr telefonu: 665079169 Skopiuj

Przy kontakcie powołaj się na portal wodkaneko.pl