Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy usług Ostatnia aktualizacja: 2012-04-20
Badania termowizyjne dla przemysłu. Termografia.
Zasięg:
krajowy

Jedną z praktyk stosowanych przez służby utrzymania ruchu w firmach produkcyjnych jest wykorzystanie kamer termowizyjnych do diagnozowania stanu technicznego różnego rodzaju obrabiarek oraz maszyn i urządzeń znajdujących się na liniach technologicznych :Jak wiadomo, urządzenia te podczas swojej pracy wydzielają pewne ilości ciepła, np. na skutek tarcia czy przepływu prądu elektrycznego, co jest uwzględniane przez konstruktorów. Jeżeli jednak urządzenie pracuje niepoprawnie, wówczas wydziela więcej ciepła. Może to być związane z zacieraniem lub zablokowaniem się elementów ruchomych, ich zużyciem, niewłaściwym smarowaniem czy uszkodzeniem systemu chłodzącego. Często też za zwiększone wydzielanie ciepła odpowiadają przeciążone obwody elektryczne urządzenia.

 

Najczęstszą przyczyną przegrzewania się silników i przekładni są problemy z łożyskami. Pomiar termowizyjny od razu jednoznacznie wskazuje na taką przyczynę, gdyż przegrzane łożysko jest bardzo wyraźnie widoczne na termogramie w postaci mocno czerwonego lub białego punktowego obszaru. W ten sposób zdiagnozować można nie tylko uszkodzenie łożyska, ale również jego nierównomierne obciążenie. Bardzo łatwo też za pomocą termowizji wykryć niewspółosiowość wałów.

 

Jeśli chodzi o same silniki elektryczne, to oprócz wykrywania uszkodzeń łożysk analiza obrazu termicznego pozwala wykryć również przebicia izolacji wirnika i stojana, przerwanie połączeń elektrycznych oraz problemy z odprowadzaniem ciepła z obudowy silnika.

 

Kamery termograficzne sprawdzają się również doskonale w wykrywaniu problemów związanych z instalacją elektryczną i różnego rodzaju urządzeniami elektrycznymi. Bardzo często termografy wykorzystuje się do sprawdzenia prawidłowego działania transformatorów.

 

Łatwe do wychwycenia przy wykorzystaniu termografów są też anomalie temperaturowe instalacji elektrycznej. Przerwanie obwodu uwidoczni się niższą temperaturą. Z kolei niedokładne zamocowanie czy obluzowanie przewodów na zaciskach objawia się wyższą temperaturą bardzo dobrze widoczną na zdjęciu termowizyjnym.

 Więcej na http://www.termowizja.slask.pl/ lub pod telefonem 665 079 169

Porównaj ofertę z innymi dostawcami

To proste! Uzupełnij formularz i poznaj najlepsze oferty dostawców z branży wodociągowo-kanalizacyjnej.

Firma

Certyfikacja Energetyczna

Adres: Jankowskiego 24, 45-269 Opole

Nr telefonu: 665079169 Skopiuj

Przy kontakcie powołaj się na portal wodkaneko.pl