Powrót do listy usług Ostatnia aktualizacja: 2014-11-12
Wykrywanie wycieków z c.o., ciepłej i zimnej wody
Zasięg:
krajowy

Badanie termowizyjne jest jedną z możliwości wykrywania wycieków z instalacji wodnych z nieszczelnej instalacji c.o. lub ciepłej czy zimnej wody.

Skuteczność tej metody zależy jednak w dużym stopniu od wielkości wycieku, temperatury czynnika a także grubości warstw izolacji cieplnej dzielącej miejsce wycieku od powierzchni posadzki lub ściany, na której może pojawić się tzw. "plama cieplna", widoczna na ekranie kamery termowizyjnej.

Problemem może okazać się także brak tzw. "dostępu optycznego" do powierzchni, na której pojawi się plama cieplna, jeżeli miejsce wycieku znajduje się np. pod wanną lub brodzikiem czy za elementem stałej zabudowy mieszkania.

Do badań używamy profesjonalnej kamery termowizyjnej FLIR T620bx o najwyższej spotykanej rozdzielczości obrazu 640 x 480 pikseli i czułości poniżej 0,04K, wyposażonej w obiektyw szerokokątny, który mimo niewielkiej odległości od badanej powierzchni pozwala uzyskać dostatecznie duży kąt widzenia co znacznie ułatwia wykrycie tzw. "plamy cieplnej" spowodowanej wyciekiem.

Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem i dużą skutecznością w wykrywaniu przecieków a do badania wykorzystujemy dodatkowo sprzęt elektroakustyczny firmy SEWERIN i profesjonalny zestaw mierników wilgotności firm TROTEC i EXTECH.

Porównaj ofertę z innymi dostawcami

To proste! Uzupełnij formularz i poznaj najlepsze oferty dostawców z branży wodociągowo-kanalizacyjnej.

Firma

TERMOCERT Badania termowizyjne

Adres: Skłodowskiej 43, 05-420 Józefów

Nr telefonu: 660 453 315 Skopiuj

Faks: 22 7801297 Pokaż numer Skopiuj

Przy kontakcie powołaj się na portal wodkaneko.pl

Wyślij wiadomość

Dodaj plik...