
Wodociągi Kieleckie udostępniły zdjęcia z archiwum firmy na potrzeby wystawy „COP i miasto - nowoczesność i dziedzictwo". Wystawa zdobyła Sybillę, prestiżową nagrodę przyznawaną w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku.
Wystawę zorganizowało Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, a zdjęcia Wodociągów Kieleckich wraz z przygotowanymi przez naszą spółkę opisami były częścią ekspozycji. Sybilla to nagroda Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, najważniejsze wyróżnienie w polskim muzealnictwie. Stalowowolskie muzeum otrzymało Sybillę w kategorii „Wystawy przyrodnicze i techniczne".
"Z chęcią włączamy się w inicjatywy kulturalne i artystyczne dotyczące rozwoju naszego regionu - mówi Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich. Nasza spółka, która ma już prawie 90 lat, to przecież ważna część historii Kielc i Kielecczyzny. Dlatego bez wahania odpowiedzieliśmy na prośbę muzeum ze Stalowej Woli."
Niewykluczone, że to nie koniec współpracy kieleckich wodociągów z muzealnikami, ponieważ planują oni stworzenie Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego. Do kieleckiej spółki wpłynął list, w którym Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zaproponowało spółce współpracę i porosiło o wsparcie. Hasło spółki „Wodociągi Kieleckie — spółka z kulturą" zobowiązuje.
Na zdjęciu Prezydent RP Ignacy Mościcki oraz dyrektor Wodociągów Kieleckich Olgierd Nowodworski otwierają basen na Stadionie Leśnym w Kielcach, ok. 1938 r.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- wod-kiel.com.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Woda w przemyśle celulozowo-papierniczym
Produkcja papieru, niezbędnego w codziennym życiu, wymaga ogromnych ilości wody na każdym etapie – od przygotowania surowca po finalne procesy....
-
MKiW Czarnków wykorzystują pompy Qdos do dozowania chemikaliów
Miejska spółka wodnokanalizacyjna w dwunastotysięcznym Czarnkowie nad Notecią (województwo wielkopolskie) potrzebowała prostych, niezawodnych i...
-
-
-