Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2005-05-30  |  Ostatnia aktualizacja: 2005-05-30
Bydgoszcz – oficjalne otwarcie nowej magistrali
Bydgoszcz – oficjalne otwarcie nowej magistrali
Bydgoszcz – oficjalne otwarcie nowej magistrali
W ubiegły wtorek oficjalnie oddano do użytku magistralę wodociągową, łączącą centrum Bydgoszczy z największą dzielnicą miasta – Fordonem oraz sąsiednimi gminami. Kontrakt wart prawie 19 milionów złotych, zakończył kolejny etap inwestycji w ramach programu rozbudowy i modernizacji sieci wodociągowo – kanalizacyjnej, której całkowite koszty wyniosą około 75 milionów euro.

"Oddana we wtorek do użytku magistrala stanowi alternatywne źródło zaopatrzenia w wodę największej bydgoskiej dzielnicy, zamieszkiwanej przez 75 tysięcy osób. Jednocześnie uruchomiliśmy sieć zaopatrującą w wodę dzielnicę Myślęcinek oraz podbydgoską gminę Osielsko" - poinformował PAP prezes MWiK w Bydgoszczy, Stanisław Drzewiecki. W ramach kontraktu powstała przepompownia oraz magistrala wodociągowa. Dzięki nowym urządzeniom, w całej miejskiej sieci można będzie obniżyć ciśnienie, co zapewne zmniejszy ilość awarii oraz usprawni zasilanie w wodę. Stanie się ona smaczniejsza z powodu większego udziału wód głębinowych.

W tym roku ma ruszyć również drugi projekt, który poprawi jakość wody, a także czystość Brdy i Kanału Bydgoskiego. Jego wartość to około 140 milionów euro. Ponad 70 procent tej kwoty pokryje Unia Europejska

Realizowany w Bydgoszczy program modernizacji wodociągów i kanalizacji jest jednym z pierwszych i największych przedsięwzięć w kraju, wspieranych przez unijny fundusz ISPA. W 2005 roku miasto sklasyfikowano na trzecim miejscu w kraju, pod względem wielkości pozyskanych środków z Unii Europejskiej. Główną rolę odegrała spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja, która pozyskała 32 mln euro z funduszu ISPA na "Bydgoski Program Rozwoju Usług Wodociągowych i Kanalizacyjnych" – w ramach którego zbudowano magistralę do Fordonu oraz 98 mln euro z funduszu spójności na "Bydgoski Program Renowacji i Rekultywacji Systemu Wodociągowo-Kanalizacyjnego". Po realizacji tych programów, infrastruktura wodno-kanalizacyjna w Bydgoszczy będzie na europejskim poziomie. Ścieki z blisko 400-tysięcznej metropolii będą niemal w całości kierowane do dwóch dużych oczyszczalni, a z sieci zniknie ponad 50 km używanych wciąż rur azbestowo-cementowych.

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
http://samorzad.pap.com.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także