Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-08-23  |  Ostatnia aktualizacja: 2020-09-10
Chińska armia walczy z marnotrawstwem
fot. pixabay
fot. pixabay

Chińskie wojsko planuje masowe wprowadzenie robotów kuchennych i energooszczędnych pieców o wysokiej wydajności. Niedawno prezydent Xi Jinping w ramach kampanii „czystego talerza" zapoczątkował działania mające na celu powstrzymanie marnotrawstwa żywności i kultywowanie oszczędnych nawyków w siłach obronnych.

Największa na świecie dwumilionowa Armia Ludowo-Wyzwoleńcza będzie aktywnie promować stosowanie nowych technologii, w tym zaawansowanego sprzętu do gotowania, takiego jak energooszczędne piece o wysokiej wydajności, wielofunkcyjne piece parowe i roboty przyrządzające posiłki.

Również Departament Wsparcia Logistycznego Chińskiej Centralnej Komisji Wojskowej poczynił ostatnio przygotowania mające na celu powstrzymanie marnotrawienia żywności i kultywowanie oszczędnych nawyków w wojsku poprzez promowanie reform, których celem ma być poprawa zarządzania żywnością żołnierzy i jej procesem produkcji.

Kampania „czystego talerza", o której usłyszeliśmy w ubiegłym tygodniu wywołała lawinę spekulacji jakoby Chiny stanęły w obliczu kryzysu żywnościowego po pandemii COVID-19.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
deccanherald
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także