Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2006-06-08 | Ostatnia aktualizacja: 2006-06-08
Czesi oszczędzają wodę
Czesi oszczędzają wodę
Ogólnie w gospodarce Czech zużycie wody spadło z poziomu 300 w 1989 roku do obecnego stanu 155 litrów dziennie na jednego mieszkańca. Powodem spadku zużycia była przede wszystkim modernizacja urządzeń używających wody, unowocześnienie procesów technologicznych itp. Obecnie Czechy muszą zainwestować miliardy koron w modernizacje swojej sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, budowę nowych oczyszczalni - tak, aby spełnić unijne standardy przed 2010 rokiem.
W Czechach do sieci wodociągowej podłączonych jest 92 % gospodarstw domowych, jest to najwyższy współczynnik w Europie.
(pj)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Prague Daily Monitor
Komentarze (0)
Czytaj także
-
Gdzie stosuje się rury bezszwowe i jakie mają zalety
Rury bezszwowe, dzięki swojej jednolitej strukturze pozbawionej spoiny, znajdują zastosowanie w najbardziej wymagających aplikacjach przemysłowych...
-
Pijmy wodę z kranu!
– Woda z kranu jest smaczna i bezpieczna, a potwierdzają to certyfikaty – taką optymistyczną informacją rozpoczęła konferencję prasową Dorota...
-
-
-
-
