Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2005-09-26  |  Ostatnia aktualizacja: 2005-09-26
Holendrzy radzą jak zapobiec powtórce tragedii w Nowym Orleanie
Holendrzy radzą jak zapobiec powtórce tragedii w Nowym Orleanie
Holendrzy radzą jak zapobiec powtórce tragedii w Nowym Orleanie
W 1953 roku w Holandii, której duży obszar leży poniżej poziomu morza wydarzyła się podobna tragedia jak obecnie w Nowym Orleanie. W wyniku powodzi spowodowanej sztormem zginęło 1800 osób.Profesor Huib de Vriend, ekspert w dziedzinie zapobiegania powodziom był wtedy jednym z uratowanych dzieci. „Po powodzi w 1953 powiedzieliśmy – nigdy więcej. Musieliśmy wprowadzić działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego.” Działania te zaplanowano na wypadek takiej powodzi, która zdarza się raz na 10 000 lat ( w Nowym Orleanie środki bezpieczeństwa były przedsięwzięte na wypadek powodzi zdarzającej się raz na 250 lat). Zbudowano m. in. ogromne tamy w ujściach rzek, blokujące dopływ wody z morza na wypadek sztormu.

Najnowszy projekt przewiduje budowę obrotowych bram o wysokości ponad 21 metrów zagradzający drogę wodzie morskiej na wypadek sztormu, huraganu. Bramy składają się z dwóch części, które w razie konieczności zamykają się w połowie rzeki.

Profesor Vriend radzi, aby amerykańskie autorytety w dziedzinie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego zweryfikowały dotychczasową politykę USA w tym zakresie. Powinien być przede wszystkim założony określony poziom bezpieczeństwa, następnie zaplanowane działania mające na celu osiągnięcie tego poziomu. Ponieważ klimat oraz usytuowanie Nowego Orleanu jest inne niż nad Morzem Północnym, nie będzie można zastosować niektórych rozwiązań znanych w Holandii. Bardzo ważne jest również zwiększenie środków finansowych na ochronę przeciwpowodziową.

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
CNN
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także