empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2008-02-06  |  Ostatnia aktualizacja: 2008-02-06
Instalbud zbuduje kanalizację w Sieradzu
Instalbud zbuduje kanalizację w Sieradzu
Instalbud zbuduje kanalizację w Sieradzu
Firma INSTALBUD z Rzeszowa została wybrana w przetargu, jako wykonawca 57 km sieci kanalizacyjnej dla prawobrzeżnej części Gminy i Miasta Sieradz. Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu pt. „System wodociągowy i kanalizacyjny w Sieradzu”.

Decyzję o wyborze wykonawcy - po wcześniejszych konsultacjach z Jarosławem Kaźmierczakiem, wójtem gminy Sieradz i Krzysztofem Grabowskim, prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) w Sieradzu – ogłosił na konferencji prasowej prezydent Jacek Walczak. Do przetargu przystąpiło jedenaście firm. Najtańszą (33 mln zł) odrzucono, bo oferent nie złożył wszystkich wymaganych dokumentów. Propozycja z Rzeszowa była drugą w kolejności pod względem ceny. Najdroższa opiewała na 72 mln zł. Wygrała oferta opiewająca na 43,8 mln zł.

Jak wyjaśnia J. Walczak, do tej pory cały projekt był zrealizowany tylko w 4-6%. Dzięki rozstrzygnięciu przetargu jest praktycznie zakontraktowane 30% inwestycji. Jeśli nie będzie odwołań innych oferentów, to na przełomie marca i kwietnia powinny rozpocząć się prace budowlane. Decyzja o wyborze firmy dla tego kontraktu pozwala na przejście do kolejnych etapów. Między innymi do kontraktu dla lewobrzeżnej części Sieradza, w tym kanalizacji osiedla Chabie.

Wybór oferty INSTALBUDU możliwy był dzięki akceptacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOSiGW) w Warszawie na delegowanie praw i obowiązków z Miasta Sieradz na spółkę MPWiK. Dzięki temu pojawiła się możliwość odliczenia 22% podatku VAT. W efekcie zamiast 36 mln zł zabezpieczonych w budżecie miasta na ten kontrakt, można było na niego przeznaczyć blisko 44 mln zł. Bez akceptacji NFOSiGW miasto musiałoby zwiększyć o kilka milionów wydatki na ten cel lub unieważnić przetarg, a co za tym idzie stracić kolejne miesiące.

(mm)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
UM Sieradz
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także