Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-12-09   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-12-13
Jak silniki mogą pomóc w ograniczaniu zmian klimatu
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Podczas konferencji klimatycznej COP24 w Katowicach firma ABB promuje energooszczędne technologie cyfrowe dla silników elektrycznych.

W przeciwieństwie do wielu rozwiązań klimatycznych, które wymagają politycznego konsensusu lub ciężkich inwestycji, energooszczędne technologie mogą być łatwo i szybko wdrażane. Mają też potencjał do samofinansowania się poprzez niższe rachunki za energię.

Silniki elektryczne zużywają więcej niż połowę światowej energii elektrycznej. Są wszędzie; napędzają nasze pociągi podmiejskie, pompują wodę, włączają wentylatory w naszych klimatyzatorach. Mają szerokie zastosowanie w każdej gałęzi przemysłu. Popyt rośnie, szczególnie w krajach rozwijających się, które inwestują w elektryzowanie transportu.

ABB zaznacza, że zastąpienie nieefektywnych silników nowszymi modelami zdolnymi do dostosowania ich prędkości w zależności od obciążenia przyniosłoby znaczne oszczędności energii. Gdyby to zrobić we wszystkich obecnie używanych 300 milionach silników, całkowite globalne zużycie energii można zmniejszyć nawet o 10 procent. 

Od 2016 roku możliwa jest dalsza optymalizacja dzięki inteligentnemu czujnikowi, który łączy niskonapięciowe silniki elektryczne z IoT. Pierwsze urządzenie tego typu na rynku, inteligentny czujnik ABB Ability ™, przesyła informacje o wibracjach, temperaturze i obciążeniach, a także o zużyciu energii. Dane są przesyłane do chmury, a powiadomienia są generowane, gdy tylko którykolwiek z parametrów odbiega od normy. W ten sposób operator może podjąć działania zapobiegawcze w przypadku potencjalnej awarii, a także ustalić, czy silnik wymaga modernizacji lub wymiany na bardziej odpowiedni model.

Inteligentny czujnik wspiera klientów w zwiększaniu wydajności i efektywności energetycznej w swoich obiektach. Służy jako system wczesnego ostrzegania, który pomaga klientom uniknąć nieoczekiwanego przestoju.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
lakelandengineering.com; new.abb.com

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :