empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2024-05-01  |  Ostatnia aktualizacja: 2024-05-01
Kolejna odsłona Hydroprezentacje 2024 już za nami!
Ilustracja nadesłana (przez Grupa PRC HOLDING)
Ilustracja nadesłana (przez Grupa PRC HOLDING)

Ponad dwadzieścia prelekcji, trzy dni wypełnione wystąpieniami wybitnych specjalistów z branży wodociągowej i jedno wyjątkowe spotkanie z gościem specjalnym – tak najkrócej można opisać XXVI edycję Ogólnopolskiego Sympozjum Hydroprezentacje, która tradycyjnie odbyła się w Krynicy Zdroju!

„Przyszłość inżynierii w branży wod.- kan. – AI wkracza do firm wodociągowych" – tak brzmiał tegoroczny temat przewodni, wokół którego skupiła się kolejna odsłona konferencji. XXVI edycja Hydroprezentacji odbyła się w dniach 17-19 kwietnia, niezmiennie w malowniczej Krynicy Zdroju. W trakcie poszczególnych wystąpień eksperci oraz przedstawiciele kadr menadżerskich z całego kraju poruszyli tematy związane z aktualnymi zagadnieniami i wyzwaniami w sektorze wodno-kanalizacyjnym. Przedstawiali także tematy związane z przyszłością branży, w tym m.in. wykorzystaniu technologii AI. Sztuczna inteligencja to zagadnienie, które na przestrzeni ostatnich miesięcy cieszy się niesłabnącym powodzeniem. W tym roku w Krynicy znaczna część programu została poświęcona tej kwestii oraz cyfryzacji w branży wodociągowej.

Tegoroczną konferencję otworzyła prelekcja prof. dr hab. inż. Jacka Mąkini z Politechniki Gdańskiej, który przedstawił temat neutralności klimatycznej oczyszczalni ścieków. Paweł Sikorski Prezes Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie" omówił gorące tematy naszej branży a tych było wiele. Prelegenci opowiedzieli uczestnikom o wyzwaniach, jakie stoją przed przedsiębiorstwami wodociągowymi, aktualnych zagadnieniach związanych z cyberbezpieczeństwem, procesie cyfryzacji przedsiębiorstwa wodociągowego oraz o długofalowym zarządzaniu siecią wodociągową. Jednym z bardziej zapadających w pamięć wystąpień była prelekcja prof. dr hab. Jana Kozaka z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, który opowiedział o zastosowaniu sztucznej inteligencji w procesach decyzyjnych. Ponadto prelegenci opowiedzieli m.in. w jaki sposób sztuczna inteligencja może zmienić sposób zarządzania pracą oczyszczalni ścieków, o zastosowaniu AI w decyzjach zarządczych, a także o potencjale i możliwościach, jakie niesie ze sobą wykorzystanie sztucznej inteligencji w branży wodociągowej. Podjęto także tematy związane z procesem cyfryzacji w zakresie inżynierii wodno-kanalizacyjnej w Polsce. Nie zabrakło również spotkań z wykładowcami środowisk akademickich. Klimatolog omówił jakże ważną dla wodociągowców kwestię związaną ze zmianami opadów deszczu i śniegu w Polsce na tle współczesnych zmian klimatu. Ostatnim tematem była prezentacja poświęcona źródłom finansowania cyfryzacji przedsiębiorstwa wodociągowego.

Sympozjum Hydroprezentacje to nie tylko trzy dni pełne wystąpień ekspertów z dziedziny wodno-kanalizacyjnej. Każdego roku w trakcie konferencji nie brakuje spotkań z wyjątkowymi gośćmi specjalnymi, niezwiązanymi ze światem wodociągów, którzy swoją obecnością dopełniają wydarzenie i nadają mu tak unikatowy charakter. W tym roku był to Tomasz Michniewicz – podróżnik, dziennikarz, reportażysta i organizator wypraw, a także autor bestsellerowych reportaży oraz laureat m.in. nagrody National Geographic „Traveler". Wieczorne spotkanie z całą pewnością było doskonałym uzupełnieniem pierwszego dnia konferencji i pozwoliło uczestnikom na chwilę oderwać myśli od codzienności w branży wodociągowej.

- Hydroprezentacje od lat stanowią jedno z najważniejszych wydarzeń na mapie konferencji naszego kraju, w sektorze wodno-kanalizacyjnym i obowiązkowy punkt dla wszystkich tych, którzy chcą być na bieżąco z nowinkami technologicznymi oraz najnowocześniejszymi rozwiązaniami, które mogą usprawnić codzienną pracę w branży wodociągowej. W tym roku była to sztuczna inteligencja na usługach wodociągowców - mówi Andrzej Malinowski, przewodniczący Rady programowej sympozjum oraz prezes Stowarzyszenia Wodociągowców Województwa Śląskiego. – Zawsze staramy się, aby program skupiał się na najaktualniejszych wydarzeniach, związanych z sektorem wod-kan, a przy tym był ciekawy i poruszający a przede wszystkim był prezentowany przez najlepszych - to spotkanie nauki, biznesu i praktyki. Po raz kolejny zrobiliśmy to, o czym świadczy wysoka frekwencja podczas XXVI odsłony konferencji i głosy uczestników potwierdzające wyjątkowość minionej konferencji – dodaje.

Organizatorami Hydroprezentacji są Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego oraz Śląska Rada Naczelnej Organizacji Technicznej FSNT w Katowicach i Katowickie Wodociągi. Partnerem Branżowym Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie". Tegorocznym sponsorem pierwszego dnia konferencji i jednocześnie Partnerem Złotym było Logic Synergy. Sponsorem drugiego dnia Hydroprezentacji, oraz Srebrnym Partnerem – firma HSB.

Partnerami Brązowymi wydarzenia byli Fabryka Armatur Jafar, Amiblu, Wasko, Grundfos oraz SmartFlow, a organizatorem technicznym – agencja marketingowo-PR-owa Grupa PRC Holding.

(gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Grupa PRC HOLDING Sp. z o.o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także