
Konwent Marszałków przyjął stanowisko, w którym sprzeciwia się nowelizacji Prawa wodnego. Marszałkowie wskazują, że przyjęcie ustawy drastycznie wpłynie na opłatę za wodę oraz spowoduje powrót do centralizacji zarządzania gospodarka wodną.
Nowa ustawa wprowadza szereg opłat, w tym za odprowadzenie wód opadowych lub rozpadowych, a także płatność za uzdatnianie i dostarczenie wody do celów realizacji zadań własnych gmin.
"Podatek za deszczówkę - mówi przewodniczący konwentu Olgierd Geblewicz - a także zwiększanie opłat za pobór wody pitnej znajdzie odzwierciedlenie w rachunkach wszystkich mieszkańców Polski, którzy korzystają z publicznej sieci wodociągowej albo sieci kanalizacyjnej."
Wyższe opłaty za wodę niepokoją także producentów ryb i napojów. Już teraz szacują oni, że ceny ich produktów wzrosną od 7% do 20%.
Ponadto Konwent negatywnie ocenił przewlekłe działania Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, które wstrzymują finansowanie rybackich lokalnych grup działania.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Inne
- Źródło:
- portalspozywczy.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Poprawa jakości wody w Szczecinie - Szczecińska oczyszczalnia "Pomorzany"
Europa jest wrażliwa na punkcie ochrony środowiska naturalnego, a „śmierdzący” problem Szczecina nieustannie nasilał się przez kilkadziesiąt lat....
-
Ścieki a środowisko: jak nowoczesna technologia chroni ekosystemy
W obliczu zaostrzających się regulacji unijnych oraz rosnącej presji na wdrażanie zasad zrównoważonego rozwoju, branża gospodarki ściekowej...
-
-