Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2006-03-17 | Ostatnia aktualizacja: 2006-03-17
Nowa fabryka urządzeń wod-kan w Dzierżoniowie
Nowa fabryka urządzeń wod-kan w Dzierżoniowie
Fabryka amerykańskiej firmy Pentair Poland Sp. z o.o. powstanie kosztem 49,4 mln zł. Zakład znajdzie się na działce o powierzchni 9,2 ha w podstrefie Dzierżoniów, da pracę co najmniej 122 osobom.
W zeszłym tygodniu Pentair Poland Sp. z o.o. otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy. Spółka planuje rozpocząć działalność gospodarczą nie później niż do 30.06.2007 r.
Amerykański Koncern Pentair o pięćdziesięcioletniej tradycji posiada ponad 50 zakładów zlokalizowanych w Europie, Ameryce Północnej, Azji i Australii. Pentair prowadzi działalność w ramach 2 dywizji – Pentair Water oraz Pentair Technical Products. Produkty Pentair Water mają zastosowanie m.in. w zakładach przemysłowych, gospodarstwach domowych, gastronomii i ogrodnictwie. W 2005 roku przychody Pentair osiągnęły wartość 2,95 mld dolarów. Koncern zatrudnia 15 tys. ludzi na całym świecie.
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- PAIiIZ S.A.
Komentarze (0)
Czytaj także
-
Gdzie stosuje się rury bezszwowe i jakie mają zalety
Rury bezszwowe, dzięki swojej jednolitej strukturze pozbawionej spoiny, znajdują zastosowanie w najbardziej wymagających aplikacjach przemysłowych...
-
Produkujesz odpady? Upewnij się co do rejestracji BDO!
BDO, czyli Baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami, to ogólnopolski system teleinformatyczny prowadzony...
-
Instalacje uzdatniania wody w przemyśle - najważniejsze technologie
www.automatyka.pl
