
Udział Polski w rynku produktów chemicznych do uzdatniania wody i ścieków w Europie Środkowo-Wschodniej w 2010 roku wyniósł 35%, co daje jej pierwsze pierwsze w tym rejonie - wynika z najnowszego raportu firmy doradczej Frost & Sullivan.
Powodem tak dużego zużycia środków chemicznych do uzdatniania wody jest m. in.zapotrzebowanie na wodę o wysokiej jakości oraz intensywne tworzenie i rozbudowa sieci kanalizacyjnych oraz zakładów oczyszczania ścieków komunalnych. Powstaje przez to więcej ścieków, które wymagają chemicznego oczyszczania. „Rosnące potrzeby oraz wsparcie finansowe, głównie ze strony UE wpływają na rozwój rynku produktów do uzdatniania wody miejskiej i ścieków" – stwierdza Anna Jarosik, analityk z warszawskiego oddziału Frost & Sullivan.
Obecnie wszelkiego typu środki chemiczne wykorzystywane w zakładach uzdatniania wody i oczyszczania ścieków muszą spełniać wymogi określonych certyfikacji w odniesieniu do bezpieczeństwa, higieny i jakości. Regulacje te staną się w przyszłości jeszcze bardziej rygorystyczne. Aby zredukować ilość używanych na polskim rynku wod-kan chemikaliów należy wprowadzać rozwiązania, które pozwolą na oszczędzanie wody i energii.
(rw)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- biznes.onet.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Ścieki a środowisko: jak nowoczesna technologia chroni ekosystemy
W obliczu zaostrzających się regulacji unijnych oraz rosnącej presji na wdrażanie zasad zrównoważonego rozwoju, branża gospodarki ściekowej...
-
Hybrydowe spotkania b2b, najbardziej efektywna forma rozwoju biznesu!
Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego serdecznie zaprasza na Hybrydowe Spotkania Kooperacyjne z okazji 28 Międzynarodowych Targów Maszyn i...
-
-
-
-