Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-11-29   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29
Profesjonalne kompresory wykorzystywane w przemyśle
Profesjonalne kompresory wykorzystywane w przemyśle

Sprężarki wykorzystywane w przemyśle to wysokiej klasy sprzęt który potrafi znieść nawet najtrudniejsze warunki. Taki sprzęt powinien wytrzymać wiele godzin pracy bez konieczności serwisowania. Wiele zakładów używa do wykonywania czynności kompresorów tłokowych, ale coraz bardziej popularne stają się sprężarki śrubowe. Obie te konstrukcje mają swoje zalety i są wykorzystywane w różnych celach.

 

Tłokowe kompresory w przemyśle

Kompresory tłokowe to sprawdzone i bardzo cenione konstrukcje. Mimo wielu lat istnienia tego rozwiązania, ciągle są one udoskonalane i sprzęt dostępny obecnie na rynku różni się znacznie od tego co mogliśmy dostać kilka lat temu. Nowoczesne udogodnienia nie zmieniły jednak zasady działania kompresorów tłokowych i dalej są to urządzenia bardzo proste w obsłudze. Łatwe jest też ich serwisowanie, wymiana części i ogólna konserwacja. Są to tez bardzo popularne konstrukcje, przez co ich cena nie jest wygórowana. Jeśli potrzebujemy bardzo mocnego urządzenia pracującego z ciśnieniem nawet 15 bar to jest to idealny wybór. Przeczytaj więcej o profesjonalnych kompresorach tłokowych.

 

Nowoczesne sprężarki śrubowe

W przemyśle coraz większą popularność zyskują nowoczesne kompresory śrubowe, które sprężają powietrze za pomocą bloku śrubowego, w którym dwie równoległe śruby pracują ze sobą zmniejszając przestrzenie pomiędzy sobą. Takie rozwiązanie daje znakomite parametry techniczne. Wydajność takiego kompresora jest nieporównywalnie większa w zestawieniu z innymi konstrukcjami. Dlatego są to urządzenia chętnie używane do ciężkich i wielogodzinnych prac przemysłowych. Ofertę profesjonalnych sprężarek śrubowych można znaleźć na stronie Kompresory.org. Dobrą informacją dla przedsiębiorców może być to, że taki kompresor cechuje się bardzo długą żywotnością. W dodatku jest dużo bardziej cichy od tłokowego, przez co nie generuje dużego dyskomfortu.

 

Które urządzenie do sprężania powietrza wybrać?

Na takie pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Musimy zadać sobie pytanie, czy potrzebujemy dużej mocy, czy ogromnej wydajności. Jeśli celujemy w wysokie ciśnienie robocze powietrza, które nie będzie używane cały czas, lepiej jest postawić na kompresor tłokowy. Jeśli jednak szukamy urządzenia, które wypracuje dla nas tysiące robotogodzin bez większego problemu, warto wybrać kompresor śrubowy. Dla niektórych przedsiębiorców czynnikiem decydującym może być cena sprężarki. Kompresory tłokowe mogą być dobrym rozwiązaniem dla małych zakładów, które nie dysponują dużym budżetem. Musimy jednak pamiętać, że konstrukcje śrubowe są znacznie tańsze w serwisowaniu a do tego mniej awaryjne, jest to pewnego rodzaju inwestycja, która na pewno się zwróci.

 

Gdzie kupić dobry kompresor przemysłowy?

Jeśli nie jesteśmy pewni jakiej sprężarki potrzebuje nasza firma warto sięgnąć po poradę specjalistów ze sklepu kompresory.org. W przypadku kupna kompresora śrubowego, oprócz konsultacji telefonicznej specjalista może przyjechać na miejsce. Dzięki temu mamy pewność, że urządzenie zostanie dobrane specjalnie pod potrzeby naszej firmy i będzie pracować zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

 

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
kompresory.org
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.