
W ostatnich dniach października samorząd w Tychach ostatecznie rozliczył projekt uporządkowania gospodarki ściekowej w mieście. Oznacza to, że największa w jego historii, i jedna z największych tego typów inwestycji w Polsce, została sfinalizowana i pozytywnie oceniona przez urzędników unijnych.
Projekt zaczęto realizować w 2005 r. Tychy otrzymały wtedy z Funduszu Spójności jedną z najwyższych w Polsce dotacji na inwestycje wod-kan - 75 mln euro. Prace przebiegały sprawnie, a pieniądze regularnie napływały do gminy. We wtorek, 30 października, urzędnicy miejscy poinformowali, że Tychy otrzymały tzw. płatność końcową - zabezpieczenie, które jest wypłacane dopiero po ostatecznym rozliczeniu projektu.
„Tychy są teraz jednym z nielicznych miast polskich, które są niemalże w pełni skanalizowane. Dzięki projektowi prawie 100 proc. mieszkańców ma możliwość podłączenia swoich nieruchomości do nowoczesnej sieci kanalizacyjnej" - cieszył się prezydent blisko 130-tysięcznego śląskiego miasta, Andrzej Dziuba. W efekcie inwestycji Tychy są bogatsze o 337 km kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz 27 przepompowni ścieków. Zmodernizowano także część osadową miejscowej oczyszczalni ścieków. Prace objęły łącznie ponad 10,5 tys. nieruchomości, a możliwość podłączenia się do sieci zyskało blisko 20 tys. mieszkańców Tych.
(rw)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- forsal.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Pompy membranowe – dobrze dobrane, zapewnią nam długą i bezobsługową pracę
Obecnie przy wielu procesach produkcyjnych, wykorzystuje się specyficzne ciecze – kwasy, zasady, różnego rodzaju roztwory, zawiesiny czy...
-
Pijmy wodę z kranu!
– Woda z kranu jest smaczna i bezpieczna, a potwierdzają to certyfikaty – taką optymistyczną informacją rozpoczęła konferencję prasową Dorota...
-
-
-
Profesjonalna analiza wody - dlaczego jest ważna? Kto powinien zlecić?
www.laboratoria.xtech.pl