Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2007-02-20 | Ostatnia aktualizacja: 2007-02-20
UE zezwoliła na powiększenie zakresu robót w Toruniu

UE zezwoliła na powiększenie zakresu robót w Toruniu
Aby to było możliwe, urzędnicy w Brukseli musieli pozwolić na zmianę tzw. memorandum finansowego. Korekta w dokumencie stworzyła możliwość rozszerzenia zakresu robót. Co więcej, te dodatkowe prace wykonane zostaną całkowicie ze środków unijnych, okazało się bowiem, że kwoty kontraktów na roboty po przetargach okazały się mniejsze niż przewidywał kosztorys przedstawiony Komisji Europejskiej w 2000 r.
W szczególności prace w ramach Funduszu Spójności zwiększą się o:
• wymianę dodatkowych 457 m wodociągowych rur azbestowo-cementowych (początkowo planowano 17 km)
• budowę 11 km kolektorów głównych kanalizacji sanitarnej i deszczowej (miało być 240 km, będzie 251 km).
Ponadto na kilku toruńskich osiedlach rozszerzono kontrakty o budowę 55 km rur łączących przyłącza z główną siecią kanalizacyjną. Dzięki temu zlikwidowane zostaną szamba, co da wymierne korzyści dla bezpieczeństwa wód podziemnych. Zmniejszą się również koszty odprowadzania ścieków, które są niższe, gdy ścieki odprowadzane są do sieci kanalizacyjnej, zamiast wywożone wozami asenizacyjnymi.
Dla zmniejszenia kosztów przyłączy Gminny Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zrefunduje właścicielom posesji 1 tys. zł na budowę przyłącza i studzienki rewizyjnej. Na pieniądze z miasta mogą liczyć ci, którzy zdecydują się na podłączenie swojego domu do kanalizacji w terminie 12 miesięcy od daty ogłoszenia przez Toruńskie Wodociągi gotowości do przejęcia ścieków z posesji.
(pj)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Gazeta.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Pompy membranowe – dobrze dobrane, zapewnią nam długą i bezobsługową pracę
Obecnie przy wielu procesach produkcyjnych, wykorzystuje się specyficzne ciecze – kwasy, zasady, różnego rodzaju roztwory, zawiesiny czy...
-
Poprawa jakości wody w Szczecinie - Szczecińska oczyszczalnia "Pomorzany"
Europa jest wrażliwa na punkcie ochrony środowiska naturalnego, a „śmierdzący” problem Szczecina nieustannie nasilał się przez kilkadziesiąt lat....
-
-
-
-