Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2022-10-27  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-10-27
XXIV edycja Hydroprezentacji już za nami!
Ilustracja nadesłana (przez Grupa PRC)
Ilustracja nadesłana (przez Grupa PRC)

Trzy dni wyjątkowo owocnych wykładów, prelekcji i debat. Frekwencja jak zwykle dopisała! Kolejna edycja Hydroprezentacji zakończona z sukcesem. Swoimi badaniami wymieniali się najwięksi eksperci z branży wodno-kanalizacyjnej. Dyskutowali też nad możliwymi rozwiązaniami i usprawnieniami, a wszystko to pod tegorocznym hasłem przewodnim - Ekologia i Rozwój. Konferencja odbyła się w dniach 19-21 października, jak zawsze w Krynicy Zdroju.

Pierwszym prelegentem był prof. Andrzej Kowalczyk z Uniwersytetu Śląskiego, który poruszył temat wpływu zmian klimatu i urbanizacji na stosunki wodne w miastach. Ekspert mówił m.in. o wzrastającej średniej rocznej temperaturze oraz wzroście częstości opadów intensywnych na terenie Polski, co bezpośrednio przekłada się na wzrost zagrożenia powodziowego.

Zgodnie z motywem przewodnim sympozjum, specjaliści poruszyli temat ozonu w gospodarce wodno-ściekowej, mówiąc m.in. o tym jak tanie, skuteczne i ekologiczne jest ozonowanie wody, jeśli przeprowadzone w odpowiedni i przemyślany sposób. Nie zabrakło oczywiście treści związanych z innowacyjnymi działaniami i urządzeniami w branży. Dzięki nim zmniejszane są straty wody, pomiary stają się dokładniejsze i łatwiejsze do zrealizowania a przeniesienie istniejących instalacji (nie tylko wodnych) do rozszerzonej rzeczywistości pozwala na lepszą kontrolę i uniknięcie błędów przy ewentualnych zmianach. Oprócz tego prelegenci rozmawiali na temat cyberbezpieczeństwa i cyberataków w wodociągach. Tych niestety jest coraz więcej, a skutki takich ataków hakerskich mogą sparaliżować sieć na dłuższy czas i odciąć wiele osób od wody.

Prelekcje dopełniło wieczorne spotkanie z gościem specjalnym - prof. Jerzym Bralczykiem, wybitnym polskim językoznawcą, specjalistą z zakresu języka mediów, reklamy i polityki, ale też wyjątkowym autorytetem normatywnym w dziedzinie języka polskiego. Profesor ukazał m.in. złożoność i wielowarstwowość naszego języka prezentując jak gesty i intonacja wpływają na odbiór informacji, ale też wskazał na zmiany zachodzące w naszym języku oraz humorystycznie podkreślił jak wiele zwrotów, których używamy na co dzień, może być dwojako interpretowanych.

- Tegoroczną edycję możemy zaliczyć do tych naprawdę udanych. Frekwencja dopisała, uczestników była pełna sala, prelekcje niezmiernie wartościowe. Zauważyć można było pewne zmiany w trendach i rozwiązaniach w branży w porównaniu do poprzednich lat, szczególnie, że w przerwie między ostatnimi edycjami zmagaliśmy się z pandemią. Hydroprezentacje to z pewnością niepomijalny punkt na mapie wszystkich profesjonalistów w branży, którzy chcą być na bieżąco z najnowocześniejszymi rozwiązaniami - mówi Andrzej Malinowski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wodociągowców Województwa Śląskiego. A Stanisław Krusz, Prezes Zarządu Katowickich Wodociągów, dodaje: - Znakomici prelegenci, w tym m.in. prof. Andrzej Kowalczyk i nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski, Rektor-Komendant Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, to niezwykła wartość naszego sympozjum, pokazująca że tematyka wodno-kanalizacyjna jest bardzo istotnym, interdyscyplinarnym zagadnieniem, ważnym także w obszarze bezpieczeństwa ludności i kraju.

Organizatorami Hydroprezentacji są Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego oraz Śląska Rada Naczelna Organizacji Technicznej FSNT w Katowicach. Partnerami konferencji są Amiblu, Climbex, HSB, Jafar, Logic Synergy, Proffico i Wofil a organizatorem technicznym agencja marketingowo-PR-owa Grupa PRC Holding.

(gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Grupa PRC
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także