empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-01-08
Bateria kuchenna czterodrożna - jaką wybrać?

zlew-osmoza.jpg

Wybór baterii kuchennej, choć pozornie wydaje się prosty, nie jest jednak łatwym zadaniem. Najnowsze modele nie tylko różnią się od tych tradycyjnych kolorystyką i wyglądem, ale także funkcją i materiałem wykonania. Jeszcze kilkanaście lat temu przy kupnie baterii kuchennej stawiano tylko na ich użyteczność.

 

Dzisiaj większość z nas wybiera głównie rozwiązania, które stworzą estetyczny duet z towarzyszącym im zlewozmywakiem i jednocześnie będą posiadały udogodnienia, które pozwolą nam na przykład na korzystanie z czystej wody. Przed zakupem warto zatem poznać dokładnie budowę baterii kuchennych, ich rodzaje oraz dostępne funkcjonalności.

 

Jaką baterię kuchenną wybrać

Przy zakupie baterii kuchennej kierujemy się zazwyczaj dwoma kryteriami: jest to wygląd zewnętrzny baterii oraz jej funkcje. O ile kształt, kolor i miejsce montażu są istotne, należy dokładnie rozważyć także funkcjonalność baterii, bowiem na skutek częstej i intensywnej eksploatacji każdego dnia powinna ona gwarantować jak najlepszą jakość wody i nie ulegać szybkiemu zużyciu. Warto zatem rozważyć następujące kwestie:

  • konfiguracja baterii – oznacza ona styl montażu (naścienny bądź stojący), strukturę samej wylewki (tradycyjna bądź pociągana w dół) oraz ilość uchwytów. Ostatni wyróżnik jest istotny, ponieważ wpłynie on na komfort użytkowania baterii. Modele dwuręczne zapewniają po jednym uchwycie do obsługi ciepłej i zimnej wody do regulacji intensywności oraz temperatury strumienia wody. Rodzaj i liczba uchwytów oraz dodatkowych funkcji w postaci rozpylaczy czy filtrowanych dozowników wymaga też odpowiadającej liczby otworów w zlewie lub blacie kuchennym, o czym należy pamiętać przy instalacji.
  • typ wlewki i jej wysokość – ten bardzo ważny element ma duży wpływ na korzystanie z baterii podczas zmywania. Do wyboru obok wlewek nieruchomych są obecnie wlewki mobilne: wyciągane na wężyk, obrotowe, sprężynowe, a nawet składane. Warto dobrać je pod głębokość zlewu i jego wielkość, aby zapewniały optymalny zasięg wody.
  • dodatkowe funkcje – najnowsze modele baterii kuchennych są wyposażone w dodatkowe elementy poprawiające ich funkcjonalność. Są to: perlatory zwiększające napowietrzenie strumienia wody i termostaty pozwalające na oszczędność wody, systemy czyszczenia czy wkłady filtrujące wodę.

 

Baterie kuchenne z filtrem

Rewolucją wśród baterii do zlewów kuchennych są modele filtrujące wodę. Dzięki nim woda z kranu jest zdatna do bezpośredniego spożycia. Innowacyjne systemy filtrujące pozwalają na usunięcie z wody wszelkich szkodliwych związków i zanieczyszczeń, które są przenoszone z wodociągów. Są to przede wszystkim chlor, osady wapienne i metale ciężkie. Jedną z takich baterii znajdziecie na stronie https://sklep.osmoza.pl/bateria-kuchenna-verona-czarna-czterodrozna-p-1673.html.

Oczyszczenie wody sprawia, że woda pozbawiona jest wszelkich zapachów, jest czysta i smakuje orzeźwiająco. Wpłynie to także na poprawę smaku przygotowywanych na jej bazie herbat i kaw. Filtry do wody poza redukcją zanieczyszczeń zmiękczają wodę i oczyszczają ją z bakterii i chorobotwórczych patogenów. Istnieje kilka sposobów montażu filtrów, z których najwygodniejsze jest podłączenie filtra bezpośrednio do wylewki baterii.

 

Bateria czterodrożna

Modelem wartym uwagi są baterie kuchenne czterodrożne, które znajdziecie między innymi tutaj https://sklep.osmoza.pl/baterie-czterodrozne-c-14_119_93.html. Posiadają one czterostopniowy system dwóch perlatorów, który umożliwia podłączenie wody ciepłej i zimnej oraz gwarantuje wodę filtrowaną z systemu odwróconej osmozy. Jeden z perlatorów daje dostęp do filtrowanej wody w dwóch wersjach: jest to czysta woda, oraz zmineralizowana. Dzięki wbudowanym filtrom w poczwórnej wylewce baterii nie jest koniecznie instalowanie dodatkowego kranika dla obiegu przefiltrowanej wody, co jest niezwykle wygodne.

Jednym z chętnie wybieranych modeli baterii czterodrożnych jest nowoczesna bateria Milano - https://sklep.osmoza.pl/bateria-kuchenna-milano-czarna-czterodrozna-p-1672.html. Jej eleganckie wykończenie w klasycznej czerni ładnie wkomponuje się w tradycyjne i nowoczesne wnętrza kuchenne. Dodatkowe przewody podłączeniowe do filtracji wody są dołączone w zestawie do montażu. Dopracowana w każdym calu wylewka i wysokiej jakości wykonanie baterii daje gwarancję zawsze czystej i świeżej wody oraz niezniszczalności na wiele lat.

 

Źródło:
sklep.osmoza.pl

Czytaj także