Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów INFORMACJA ARCHIWALNA
Aktualizowany: 2021-05-04
DRENO POMPE - WŁOSKA JAKOŚĆ I PRECYZJA WYKOANANIA

Historia i opis włoskich pomp do wody i ścieków

DRENO jako producent zatapialnych pomp do ścieków jest obecny w Polsce przynajmniej od kilkunastu lat. Pomimo tak długiego czasu, wśród odbiorców przemysłowych takich jak przedsiębiorstwa komunalne i wodociągowe świadomość istnienia marki DRENO jest znikoma. My, firma PHU DAMBAT, dostawca profesjonalnych pomp do wody i ścieków postanowiliśmy to zmienić. Decydując się na bycie wyłącznym dystrybutorem w Polsce wzięliśmy na siebie przywilej i obowiązek przedstawienia tego europejskiego producenta szerszemu gronu odbiorców. Dlatego też, musimy zacząć od początku.
Historia DRENO zaczyna się w latach 90-tych ubiegłego wieku kiedy to pan Liviano Conforto założył we włoskiej miejscowości Tribano firmę produkującą pompy do ścieków. Od początku istnienia firma prężnie promowała swoje wyroby na rynkach w Europie, Ameryce Południowej i Azji. Rozpoznawalność marki wynikała z jej silnej obecności na targach i wystawach międzynarodowych. Uznanie w oczach klientów napędzało rozwój firmy, więc szybko wdrażano kolejne projekty dochodząc do mocy 45kW w 2002r., a niespełna 10 lat później wdrażając zaawansowaną technologię budowy pomp w wersji przeciwwybuchowej z certyfikatem ATEX (2009-2012). W roku 2014 Spółka otrzymała prestiżowy certyfikat ATEX/IECEx, który został rozszerzony na 90% asortymentu, a równocześnie wprowadzano kolejne typy pomp znacznie zwiększając ofertę (m.in. 2018r. – pompy A6 Dn200, 2020r. – pompy drenażowe KAPPA). Do chwili obecnej zakres produkowanych przez DRENO pomp pokrywa większość popularnych typów wirników oraz zakresów pracy pomp do zastosowań komunalnych i przemysłowych. Współczesne DRENO POMPE SRL ma swoją fabrykę w miejscowości Monselice koło Padwy i jest stricte europejskim producentem pomp.
Dlaczego uważamy, że DRENO zasługuje na uwagę odbiorców indywidualnych i profesjonalnych?
Wśród 22 typoszeregów pomp, możemy wyróżnić serie przeznaczone do zastosowań przydomowych (Compatta, Alpha V, DNA, GRIX, GX), do zastosowań kanalizacji sieciowej sanitarnej i deszczowej (V2, VTH, V4, A2, A4, A6, G2), serie do odwodnień i zastosowań przemysłowych (Kappa, BIC, BIC PRO, AM-AT) oraz do zastosowań rolniczych takich jak nawadnianie, hodowla ryb, fontanny, etc. (APX i H2). W celu lepszego dopasowania do potrzeb klientów większość serii posiada wiele odmian np. przydomowa Compatta ma wersję EVO z podwójnym uszczelnieniem mechanicznym, są wersje jedno i trójfazowe silników a pompy mogą być sterowane wbudowanym pływakiem lub posiadać sterowanie zewnętrzne. Firma DRENO stara się również dostosować do różnych rodzajów tłoczonego medium, i tak: do ścieków bytowo-gospodarczych przeznaczone są wirniki Vortex o przelotach swobodnych kulki o wielkości od 35mm w małych pompach serii Alpha V do 130mm w serii V4, wirniki jednokanałowe otwarte i zamknięte do ścieków surowych i podczyszczonych o przelotach kulki o wielkości od 45 do 140mm, wysoce efektywne wirniki S-Flow do wody brudnej i ścieków lekkich, wirniki dwukanałowe otwarte i zamknięte o przelotach 10-20mm na wysokie podnoszenia, wirniki wielokanałowe do wody brudnej i zawierającej cząsteczki ścierne, rozdrabniacze promieniowe, osiowe i osiowo-promieniowe do ścieków pochodzenia komunalnego. Te wszystkie odmiany powodują, że każdy użytkownik znajdzie odpowiedni dla siebie rodzaj pompy.
DRENO to nie tylko pompy, ale również mieszadła do ścieków DRX, przepompownie kompaktowe do ścieków i deszczówki DRENO BOX o pojemności 100-600L, armatura odcinająca taka jak zawory kulowe, akcesoria do pomp w postaci: stóp sprzęgających, przyłączy kolanowych do węży elastycznych, stojaków do pomp czy układów sterowania 1 lub 2 pompami.
Jakość, terminowość i dbałość o obsługę klienta są priorytetami dla DRENO, dlatego też firma może poszczycić się certyfikatami systemowymi i produktowymi takimi jak: Certyfikat systemu EN ISO 9001-2015 czy Certyfikat produktów ATEX/IECEx. Produkcja odbywa się na miejscu w Europie pozwalając szybko i elastycznie reagować na zapotrzebowanie klientów skracając czas dostawy zamówionego produktu do niezbędnego minimum. Ciągłość produkcji i zaawansowane projekty logistyczne utrzymują ceny na rozsądnym poziomie dostępnym dla każdego polskiego użytkownika oczekującego najwyższej jakości: podzespołów, kontroli procesu produkcji i obsługi kupującego. Nie bez znaczenie jest również fakt, że w trosce o środowisko firma DRENO stara się korzystać z materiałów przyjaznych dla natury (np. oleje parafinowe), a w przypadku korzystania z materiałów trudno przetwarzalnych stara się zapewnić ich wyraźne oznaczenie do utylizacji lub zbiórki selektywnej.
PHU DAMBAT pragnie zapewnić Państwu najwyższą jakość i komfort obsługi przy zakupie i użytkowaniu pomp DRENO, dlatego tworzymy profesjonalne zaplecze handlowo-serwisowo-obsługowe, a nasi specjaliści uzbrojeni w nowoczesne narzędzia do doboru i projektowania przepompowni oraz instalacji pompowych czekają na Państwa zapytania. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z nasza ofertą.

Autor:
Marcin Świątek
Źródło:
Materiały firmowe PHU DAMBAT oraz DRENO POMPE
Dodał:
DAMBAT JASTRZĘBSKI S.K.A.

Czytaj także