Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-08-28
Grzejniki kolumnowe w wykonaniu przeciwwybuchowym Ex

Typ SR 8600

Przeciwwybuchowe grzejniki kolumnowe SR 8600 polecamy do stosowania w pomieszczeniach zagrożonych wybuchem gazów i par cieczy palnych grupy wybuchowości : IIC i klas temperaturowych T4 oraz T5.

Służą do ogrzewania pomieszczeń zakwalifikowanych do strefy 1 i 2 . Grzejniki mogą być stosowane w obiektach o charakterze przemysłowym takich jak:

  • rafinerie ropy naftowej,
  • platformy wiertnicze,
  • zakłady chemiczne,
  • akumulatorownie,
  • lakiernie,
  • magazyny wyrobów chemicznych,
  • laboratoria itp.

Grzejniki kolumnowe SR zbudowane są ze stalowej blachy wyposażonej w radiatory zwiększające powierzchnię grzejną. Grzejnik wypełniony jest płynem, posiada puszkę przyłączeniową z dławicą w wykonaniu Ex . Posiada zabudowany ogranicznik temperatury oraz zawór bezpieczeństwa.

Grzejniki wyposażone są w zabezpieczenie termiczne chroniące przed nadmiernym wzrostem temperatury w przypadku przykrycia grzejnika i zmniejszenia swobodnego przepływu powietrza przez kolumny radiacyjne w grzejniku. Dodatkowo grzejniki wyposażone są w ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa.
Standardowo wyposażony w wsporniki do montażu grzejnika na podłodze.

Dzięki stosunkowo dużej mocy i niewielkim rozmiarom może być stosowany w pomieszczeniach, gdzie nie dysponujemy miejscem na zamontowanie grzejników rurowych o dużych długościach. Grzejnik nie posiada zabudowanego termostatu.
Do sterowania temperaturą w pomieszczeniu, w którym zamontowany będzie grzejnik zaleca się zastosowanie termostatu w wykonaniu przeciwwybuchowym z czujnikiem temperatury powietrza np. Ex TW. Maksymalna temperatura otoczenia pracy grzejnika to +40oC.


Grzejniki posiadają certyfikaty : ISSeP 08 ATEX 034X, EN-IEC-60079-1 Ex II 2 G Ex de IIC T4-T5 Gb EN-IEC-61241-1 Ex II 2 D Ex Tb IIIC T125oC lub T90oC Db
Grzejniki wyposażone są w uchwyty do montażu podłogowego i ściennego oraz dławicę kablową M20x1,5 w wykonaniu przeciwwybuchowym.

Grzejniki zasilane są napięciem 230 VAC. Dostępne moce grzejników : od 850W do 3000W.


Tom-El Grzejniki przemysłowe
www.tom-el.com.pl
www.grzejniki-przemyslowe.com.pl

Autor:
Tomasz Serafin
Źródło:
www.tom-el.com.pl
Dodał:
Tom-El