Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2020-11-03
LVDT Czujniki firmy Ametek Solartron

ORBIT3 jako sieć cyfrowa

Czujniki odległości i pozycji dla maszyn i linii produkcyjnych, układów rozwojowych, testerów jakości, sprawdzianów i wielu innych aplikacji.
Czujniki pomiarowe LVDT są najczęściej mocowane na uprzednio przygotowanym sprawdzianie i służą głównie do precyzyjnych pomiarów: grubości, płaskości, osiwości, bicia wzdłużnego, bicia poprzecznego, centryczności, współśrodkowości, odchyłki kształtu, średnicy wewnętrznej.

Świetnie nadają się do pomiaru wszelkiego rodzaju wałów, tulei, tarcz, korpusów, itp.

W naszym portfolio mamy trzy rodzaje czujników do wyboru:

- Czujniki indukcyjne (LVDT, Half-Bridge, Wyjście cyfrowe - ORBIT)

- Czujniki optyczne bezstykowe (Lasery lub Konfokalne)

- Czujniki magnetostryktywne

W ofercie mamy czujniki miniaturowe (o bardzo małych średnicach obudowy) lub czujniki z zakresami do 8m.

Krótki fragment oferty:

- zakresy pomiedzy 0,25mm i 8m

- dokładność od 0,05%

- średnice obudowy od 3mm

- pneumatyczne i sprężynowe

- wyświetlacze i komputery

Najnowsze czujniki serii DP (ORBIT) mają obudowę o średnicy 12mm. Są przez to bardzo wytrzymałe na siły uderzenia z boku (6 razy bardziej odporniejsze). Łożyska kulkowe są też wieksze (1,5mm do 0,6mm stadadowego czujnika) tak jak też wałek (6mm w poównaniu do 4mm standardowego czujnika).

Opcjonalnie oferujemy ten czujnik jako wersje IP68.

Dostępne interfejzy to USB, Profinet, Ethernet, Ethercat, Modbus i inne na zapytanie. Większość modułów daje możliwość podłączenia aż do 150 czunjików jako sieć. Doskonałe rozwiązanie dla dużych sprawdzianów (na przykład sprawdziany do kontroli szyb samochodowych lub też innych).

Dodatkowa oferta to oprogramowanie serii "Gauging Computer Software" SPC które jest używane z systemem ORBIT 3. Darmowa wersja tego oprogramowania jest dostępna dla sieci z 5 czujnikami i jako jeden projekt. Upgrade na więcej projektów można dokupić.

Poprzez dodatkowe moduły można podłączyć też inne czujniki do jednej sieci. Są to na przykład czujniki siły, Ciśnienia, temperatury, encoder lub inne.

 

Chętnie przedstawimy ofertę, prosimy o kontakt.

Autor:
DM-SENSORS
Dodał:
DM-SENSORS

Czytaj także