Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-08-31
Szamba z linii Eco Line, czyli szczelne zbiorniki betonowe na nieczystości

Któż nie lubi kupować porządnych, wytrzymałych i przede wszystkim długo służących produktów. Jest to coś, dzięki czemu nie musimy co chwile wydawać pieniędzy, a służy nam na tyle długo, że koszt w to włożony jest warty tegoż produktu. Właśnie z takim założeniem powstała linia szamb Eco Line od firmy IRPOL. Wytrzymałość, szczelność i długowieczność to zdecydowanie właściwości, które idealnie opisują te produkty. Ostatnią cechą, zasługującą na wzmożoną uwagę, jest ekologiczność tychże zbiorników. To właśnie ich ekologiczność pozwala dbać o planetę, nawet wybierając tego typu produkty, codziennego wręcz użytku.

Zobacz materiał VIDEO

Szamba Eco Line – postaw na wytrzymałość

Żeby zdać sobie sprawę z tego, jak dobre są produkty Eco Line od firmy IRPOL, trzeba wiedzieć jedną, podstawową rzecz. Innowacja, to słowo które idealnie opisuje cały proces tworzenia tych zbiorników betonowych, to właśnie dzięki produkcji przy użyciu nowoczesnych źródeł, możemy cieszyć się tak wytrzymałym szambem. Beton mieszany jest w specjalnej komorze wibrującej, do której wcześniej wkładane jest zbrojenie i zalewane jest betonem. Dzięki drżeniu usuwane są wszelkie niedoskonałości w betonie i przede wszystkim – co najważniejsze – pęcherzyki powietrza, które mogły się dostać podczas zalewania. Dzięki temu, beton jest znacznie trwalej umocowany do prętów zbrojeniowych, a co za tym idzie – nie ma możliwości łatwego zniszczenia, co czasami zdarza się, gdy pręty znacznie odchodzą od samego betonu. Jest to więc innowacyjna metoda, dzięki której możemy być spokojni o wytrzymałość zbiorników betonowych Eco Line.

Szczelność to wizytówka linii Eco Line

Szczelność jest podstawą w wszelkiego rodzaju zbiornikach betonowych. Jest to więc logiczne, że firmy dążą do tego, by były one jak najszczelniejsze. Źle izolowane szamba potrafią wydzielać bardzo nieprzyjemny odór, który z pewnością będzie utrudniał codzienne funkcjonowanie w jego pobliżu. Na szczęście produkty firmy IRPOL, a szczególnie te z linii Eco Line, są bardzo szczelne. Zawdzięcza się to przede wszystkim temu, że oprócz samego drżenia komory wypełnianej betonem, co pozwala na szybsze i lepsze przywarcie betonu do zbrojenia, produkty poddawane są malowane podwójną warstwą dysperbitu, który jest niczym innym, jak masą asfaltowo – kauczukową, która chroni przed działaniem wszelkich niekorzystnych czynników wewnętrznych oraz pozwala na lepszą izolację. Szczelność tych szamb jest więc na wyjątkowo wysokim poziomie, dzięki czemu będą nam z pewnością służyć na długie lata. Potwierdzeniem tego jest także aż 7 letnia gwarancja szczelności zbiornika oferowana przez producenta.

Dlaczego szamba z linii Eco Line są ekologiczne?

Jest to bardzo dobre pytanie, gdyż wiele osób nie widzi związku między ekologią, a nową linią szamb Eco Line. Związek oczywiście jest, gdyż szamba są wykonywane z precyzją, by wytrzymywały długie lata, bez konieczności wymiany, co już samo w sobie jest ekologiczne. Ponadto ściany formy drżącej pokrywane są olejem antyadhezyjnym, który jest ekologiczny, dzięki czemu nie ma możliwości zarówno o resztkach betonu, jak i szkodliwym wpływie na nasze środowisko.

Autor:
IRPOL
Źródło:
Linkhouse

Czytaj także