Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-06-14   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-14

90 km kanalizacji przybędzie w gminie Sława

Koszt Sławskiego projektu to ponad 130 mln zł
Koszt Sławskiego projektu to ponad 130 mln zł

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sława otrzymał 70 mln zł unijnej dotacji na projekt, w wyniku którego powstanie 90 km sieci kanalizacyjnej i ponad 40 km wodociągów. Przetarg mający wyłonić inżyniera kontraktu ma zostać ogłoszony w czerwcu.

W ramach projektu skanalizowane zostaną Śmieszkowo, Wróblów, Lubiatów, Krępina, Gola, Głuchów, Tarnówek i Lubiatów. Zmodernizowana i rozbudowana zostanie także oczyszczalnia ścieków w Sławie. Prace obejmą bloki: mechaniczny oraz biologiczno-chemiczny, a także instalację do odwadniania oraz przetwarzania i zagospodarowania osadów.

W kolejnym etapie zbudowana zostanie kanalizacja sanitarna oraz sieci wodociągowe w miejscowościach Tarnów Jezierny i Myszyniec. A na koniec projektu do sieci kanalizacyjnej dołączone zostaną miejscowości Krążków, Lipinki i Radzyń. Ta ostatnia wzbogaci się także o sieć wodociągową.

Ponadto zostanie przeprowadzona modernizacja dwóch stacji uzdatniania wody wraz z budową ogniw fotowoltaicznych. Dzięki tej inwestycji ścieki zostaną wyprowadzone poza zlewnię Sławy. Powinno to poprawić stan lokalnego środowiska poprzez zminimalizowanie przenikania zanieczyszczeń do wód podziemnych i powierzchniowych.

Koszt projektu to ponad 134 mln zł. Poza środkami unijnymi źródłem jego finansowania ma być także pożyczka z NFOŚiGW w Warszawie. Inwestycja ma być gotowa do końca września 2022 roku.

(mk)

Kategoria wiadomości:
Z życia branży
Źródło:
rp.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe