
Chińscy naukowcy opracowali innowacyjny czujnik, łącząc ze sobą igły do akupunktury wykonane ze stali nierdzewnej oraz nanomateriały. Sensor pozwala wykrywać aktywne metale ciężkie z wysoką czułością.
Naukowcy z Instytutu Badań nad Strefą Przybrzeżną Yantai działającego w ramach Chińskiej Akademii Nauk wykorzystali do tego celu procesy izolacji, uszczelniania i funkcjonalizacji za pomocą nanomateriałów. Czujnik został przetestowany przy wykrywaniu miedzi ciężkiej w wodzie morskiej. Okazało się, że wykazuje doskonałą wydajność i bardzo wysoką czułość w detekcji różnych form miedzi poprzez wykorzystanie anodowej woltamperometrii stripingowej (ASV).
Metale ciężkie w wodzie morskiej są szkodliwymi zanieczyszczeniami zarówno dla zdrowia ludzkiego, jak i ekosystemu. Zdaniem ekspertów anodowa woltamperometria stripingowa jest najprostszą i najskuteczniejszą techniką analizy ich obecności. Niestety czułość urządzeń wykorzystywanych w ramach tej metody pozostawiała do dziś wiele do życzenia. Potrzebne są nowe sensory o polepszonych parametrach, a odpowiedzią na tę potrzebę wydaje się innowacyjny czujnik z Chin.
Opis badań prowadzących do jego powstania został opublikowany w czasopiśmie Analytical Methods.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- xinhuanet

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Ekologiczne podejście do uzdatniania wody: Dlaczego jest to kluczowe dla...
W obliczu rosnących wyzwań środowiskowych, takich jak zmiana klimatu, zanieczyszczenie wód i ubytek zasobów naturalnych, coraz większą uwagę...
-
8 korzyści z uzdatniania wody w zakładach przemysłowych
Woda jest niezbędnym elementem większości procesów produkcyjnych, a jej jakość to krytyczny parametr, który często bywa niedoceniany. Problemy z...
-
-
-
-
-