Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-04-22   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-05-16
Akupunktura w służbie oceanom
fot. pixabay
fot. pixabay

Chińscy naukowcy opracowali innowacyjny czujnik, łącząc ze sobą igły do ​​akupunktury wykonane ze stali nierdzewnej oraz nanomateriały. Sensor pozwala wykrywać aktywne metale ciężkie z wysoką czułością.

Naukowcy z Instytutu Badań nad Strefą Przybrzeżną Yantai działającego w ramach Chińskiej Akademii Nauk wykorzystali do tego celu procesy izolacji, uszczelniania i funkcjonalizacji za pomocą nanomateriałów. Czujnik został przetestowany przy wykrywaniu miedzi ciężkiej w wodzie morskiej. Okazało się, że wykazuje doskonałą wydajność i bardzo wysoką czułość w detekcji różnych form miedzi poprzez wykorzystanie anodowej woltamperometrii stripingowej (ASV).

Metale ciężkie w wodzie morskiej są szkodliwymi zanieczyszczeniami zarówno dla zdrowia ludzkiego, jak i ekosystemu. Zdaniem ekspertów anodowa woltamperometria stripingowa jest najprostszą i najskuteczniejszą techniką analizy ich obecności. Niestety czułość urządzeń wykorzystywanych w ramach tej metody pozostawiała do dziś wiele do życzenia. Potrzebne są nowe sensory o polepszonych parametrach, a odpowiedzią na tę potrzebę wydaje się innowacyjny czujnik z Chin.

Opis badań prowadzących do jego powstania został opublikowany w czasopiśmie Analytical Methods.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
xinhuanet

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :