Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2008-12-30 | Ostatnia aktualizacja: 2008-12-30
Alstal Budownictwo zrealizuje projekt unijny na kwotę ponad 3 mln EURO

Alstal Budownictwo zrealizuje projekt unijny na kwotę ponad 3 mln EURO
W ramach umowy Alstal Budownictwo wykona:
a) Modernizację i rozbudowę oczyszczalni ścieków w Białogardzie. Zakres zamówienia obejmuje zaprojektowanie, wykonanie oraz przeprowadzenie rozruchu i próbnej eksploatacji obiektów i urządzeń związanych z modernizacją i rozbudową oczyszczalni ścieków w Białogardzie o projektowanej przepustowości hydraulicznej 8.000 m3/dobę.
b) Modernizację oczyszczalni ścieków w Połczynie Zdroju. Zakres zamówienia obejmuje zaprojektowanie, wykonanie oraz przeprowadzenie rozruchu i próbnej eksploatacji obiektów osadowych i urządzeń związanych z modernizacją oczyszczalni ścieków w Połczynie Zdroju o projektowanej przepustowości 4 500 m3/dobę.
Jest to jeden z 15 kontraktów w ramach w/wym. projektu. Będzie on współfinansowany ze środków Funduszu Spójności. Zostanie zrealizowany na obszarze 22 miast i gmin, według warunków kontraktowych Żółty FIDIC i Czerwony FIDIC. Alstal Budownictwo zrealizuje kontrakt według warunków określonych w „Żółtej książce” FIDIC.
Realizując kontrakt Alstal Budownictwo przyczyni się do zwiększenia dostępności do zbiorczej sieci kanalizacyjnej, a tym samym mniej zanieczyszczeń będzie odprowadzanych do środowiska. Na wykonanie zamówienia Alstal Budownictwo ma 22 miesiące od daty podpisania kontraktu. Podpisanie umowy nastąpiło 30 grudnia 2008 r. o godzinie 12.30. w siedzibie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie - Jednostki Realizującej Projekt.
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Alstal Budownictwo

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Pompy membranowe – dobrze dobrane, zapewnią nam długą i bezobsługową pracę
Obecnie przy wielu procesach produkcyjnych, wykorzystuje się specyficzne ciecze – kwasy, zasady, różnego rodzaju roztwory, zawiesiny czy...
-
Poprawa jakości wody w Szczecinie - Szczecińska oczyszczalnia "Pomorzany"
Europa jest wrażliwa na punkcie ochrony środowiska naturalnego, a „śmierdzący” problem Szczecina nieustannie nasilał się przez kilkadziesiąt lat....
-
-
-